Taylor Swift-film ook vier weken te zien in Nederland bij Pathé
AMSTERDAM (ANP) - De concertregistratie van The Eras Tour van zangeres Taylor Swift zal in oktober ook in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. De film wordt vanaf vrijdag 13 oktober vier weekenden vertoond in alle theaters van Pathé in Nederland.
De registratie wordt in die weekenden gedraaid van donderdag tot en met zondag. Alleen het eerste weekend begint de reeks op vrijdag. De laatste dag is 2 november. Daarna komt de film niet meer terug in de bioscopen. "Sinds de aankondiging van The Eras Tour in de Amerikaanse bioscopen, vragen fans van Taylor Swift ons dagelijks via onze socials en in de theaters of wij ook deze show gaan vertonen", aldus commercieel directeur Doron Kurz van Pathé.
De kaartverkoop is dinsdagmiddag om 14.00 uur gestart. Om de komst van de film naar Nederland te vieren, wordt Pathé Arena in Amsterdam op 13 oktober omgedoopt tot 'Taylor Swift-theater'. Die avond draait in alle zalen van Pathé Arena alleen maar de film van Swift.
Eerste kans
Voor 'Swifties', fans van Taylor Swift, is de film de eerste kans om in Nederland dit concert van hun idool te zien. Swift staat pas in de zomer van 2024 een aantal avonden in de Johan Cruijff ArenA met haar tour. Deze concerten waren in een recordtempo uitverkocht. De bioscoopregistratie is opgenomen in Los Angeles, waar Swift haar wereldtournee eerder aftrapte.
Ook de voorverkoop van de concertfilm veroorzaakte in de VS een stormloop op kaarten. Grote studio's hebben hun filmreleases half oktober verplaatst, omdat zij vermoeden dat hun films anders gaan lijden onder de enorme hype en aandacht voor de Taylor Swift-film. Het gaat bijvoorbeeld om de romantische komedie What Happens Later met Meg Ryan en het langverwachte nieuwe deel in de Exorcist-reeks.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat blijkt uit onderzoek van Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
5 uur geleden