Taylor Swift-film ook vier weken te zien in Nederland bij Pathé
AMSTERDAM (ANP) - De concertregistratie van The Eras Tour van zangeres Taylor Swift zal in oktober ook in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. De film wordt vanaf vrijdag 13 oktober vier weekenden vertoond in alle theaters van Pathé in Nederland.
De registratie wordt in die weekenden gedraaid van donderdag tot en met zondag. Alleen het eerste weekend begint de reeks op vrijdag. De laatste dag is 2 november. Daarna komt de film niet meer terug in de bioscopen. "Sinds de aankondiging van The Eras Tour in de Amerikaanse bioscopen, vragen fans van Taylor Swift ons dagelijks via onze socials en in de theaters of wij ook deze show gaan vertonen", aldus commercieel directeur Doron Kurz van Pathé.
De kaartverkoop is dinsdagmiddag om 14.00 uur gestart. Om de komst van de film naar Nederland te vieren, wordt Pathé Arena in Amsterdam op 13 oktober omgedoopt tot 'Taylor Swift-theater'. Die avond draait in alle zalen van Pathé Arena alleen maar de film van Swift.
Eerste kans
Voor 'Swifties', fans van Taylor Swift, is de film de eerste kans om in Nederland dit concert van hun idool te zien. Swift staat pas in de zomer van 2024 een aantal avonden in de Johan Cruijff ArenA met haar tour. Deze concerten waren in een recordtempo uitverkocht. De bioscoopregistratie is opgenomen in Los Angeles, waar Swift haar wereldtournee eerder aftrapte.
Ook de voorverkoop van de concertfilm veroorzaakte in de VS een stormloop op kaarten. Grote studio's hebben hun filmreleases half oktober verplaatst, omdat zij vermoeden dat hun films anders gaan lijden onder de enorme hype en aandacht voor de Taylor Swift-film. Het gaat bijvoorbeeld om de romantische komedie What Happens Later met Meg Ryan en het langverwachte nieuwe deel in de Exorcist-reeks.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
12 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
14 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
15 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
16 uur geleden