Taylor Swift, Drake en Beatles helpen Universal aan omzetgroei
HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) heeft in het slotkwartaal van afgelopen jaar flink meer verdiend. Onder meer nieuwe albums van zangeres Taylor Swift en rapper Drake droegen daaraan bij, maar ook The Beatles waren belangrijk voor UMG dat ook de winst opvoerde.
In de laatste drie maanden van 2022 ging de omzet met ruim 13 procent omhoog ten opzichte van een jaar eerder tot 2,2 miljard euro. De inkomsten van streamingabonnementsdiensten vielen zelfs een vijfde hoger uit. Dat is meer dan de losse streaminginkomsten, die zo'n 13 procent stegen. Aan fysieke muziekverkopen verdiende UMG ook meer, vooral omdat er meer elpees werden verkocht. De inkomsten uit downloads gingen daarentegen hard omlaag, met haast een derde. Al langer zijn er steeds minder mensen bereid te betalen voor muziekdownloads.
In heel 2022 ging de omzet omhoog naar 10,3 miljard euro, tegen 8,5 miljard euro een jaar eerder. De nettowinst pakte ruim een tiende lager uit op 782 miljoen euro. In 2021 was dat nog 886 miljoen euro. Dat kwam volgens UMG vooral omdat belangen in streamingdiensten als Spotify en Tencent Music afgelopen jaar minder waard werden. De bedrijfswinst ging wel omhoog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 8 procent lager gezet.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
57 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisiƫ heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
8 uur geleden