Taylor schiet Ajax in verlenging verder in Conference League
BODO (ANP) - Kenneth Taylor heeft Ajax naar de achtste finales van de Conference League geschoten. De ingevallen middenvelder, de laatste weken uitgefloten door het Amsterdamse publiek, maakte bij Bodø/Glimt in de slotfase van het de tweede helft van de verlenging het winnende doelpunt (1-2).
Dat was net voldoende voor Ajax, na een gelijkspel vorige week in de Johan Cruijfff ArenA (2-2). De zege was niet verdiend, op basis van de kansenverhouding, die ver in het voordeel van de thuisploeg was.
In een poging zijn defensie enigszins te ontlasten koos trainer John van 't Schip voor twee verdedigende middenvelders. Ajax liet het meeste balbezit aan de Noorse kampioen en liet zich regelmatig terug op eigen helft zakken. Ook met twee verdedigende middenvelders gaf Ajax nog veel kansen weg. Diant Ramaj voorkwam met reflexen de openingstreffer van Hakon Evjen en Ulrik Saltnes. De keeper kwam goed weg toen Fredrik André Bjørkan rakelings overschoot. Ajax werd slechts eenmaal gevaarlijk voor rust, maar toen was het wel raak. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey die even later geblesseerd afhaakte.
Blessures
De blessure van de spits in vorm betekende weer een teleurstelling voor trainer Van 't Schip, die geen beroep kon doen op de geblesseerde Steven Bergwijn, Jordan Henderson en Tristan Gooijer. De coach liet de controlerende middenvelders Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic aan de aftrap verschijnen en koos ook voor Borna Sosa en Carlos Forbs.
Josip Sutalo bracht Ajax in de openingsfase van de tweede helft verder in de problemen. De Kroaat, aangetrokken voor 20 miljoen euro, liep de doorgebroken Evjen tegen de grond en kreeg een rode kaart. Zonder Sutalo ontsnapte Ajax in korte tijd tweemaal aan de gelijkmaker. Sosa gleed een bal van de doellijn en Patrick Berg schoot op de lat.
Strafschop
Ajax leek met negen man verder te moeten toen Sosa de bal met een arm uit het doel werkte. Maar de Griekse arbiter Tasos Sidiropoulos floot niet voor een strafschop en hield een rode kaart op zak. Hij oordeelde dat Brede Moe een overtreding op Ramaj had gemaakt.
De arbiter stuurde in de 65e minuut ook Albert Grønbæk van de thuisploeg met een tweede gele kaart van het veld, na een overtreding op Tahirovic. De middenvelder scoorde vorige week tweemaal in de ArenA. Berg sleepte in de 83e minuut met een doeltreffend schot via de binnenkant van de paal een verlenging uit het vuur voor de thuisploeg. Ajax wankelde ook in de extra tijd, maar werd gered door Taylor en Ramaj die nog een schot van Berg tegen de lat tikte.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
16 uur geleden