Taylor schiet Ajax in blessuretijd naar zege op Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor heeft Ajax naar een overwinning op Feyenoord geschoten. De middenvelder maakte in blessuretijd het winnende doelpunt (2-1), nadat de ingevallen Wout Weghorst een strafschop had gemist.
Ajax, ruim vijftien maanden geleden laatste in de Eredivisie, heeft nu de koppositie in zicht. De achterstand op PSV bedraagt 2 punten. De koploper uit Eindhoven heeft een duel meer gespeeld. Feyenoord heeft inmiddels 12 punten minder dan Ajax.
Brian Brobbey schoot Ajax in de 37e minuut op voorsprong (1-0). Arbiter Danny Makkelie keurde de tweede treffer van de spits in achttien optredens in de Eredivisie aanvankelijk af op advies van een grensrechter. De videoscheidsrechter zag echter dat Steven Berghuis niet buitenspel stond toen hij Brobbey aanspeelde. Hierdoor mocht de aanvaller, die vorige week in de belangstelling stond van West Ham United, eindelijk weer juichen.
Eerste helft
"Brobbey, Brobbey", scandeerden de supporters in de ArenA. De fans konden vlak na de openingstreffer bijna opnieuw juichen. Bertrand Traoré kopte echter op de lat. Zo kreeg de eerste helft toch een spectaculair slot. Want beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht zonder kansen te creëren. Ajax drong iets meer aan en Feyenoord zocht vooral naar mogelijkheden voor een snelle counter.
Bij de thuisploeg speelde Berghuis als linksbuiten en kreeg Davy Klaassen de voorkeur boven Kian Fitz-Jim op het middenveld. Jakub Moder, overgekomen van Brighton & Hove Albion, debuteerde als basisspeler voor Feyenoord. Ayase Ueda was de centrumspits van de bezoekers. Hij verving Santiago Giménez, die op het punt staat een transfer naar AC Milan af te ronden. Quilindschy Hartman kwam na tien maanden blessureleed in de slotfase als invaller in het veld.
Wout Weghorst
Weghorst, die na rust Brobbey verving, was eerst nog dicht bij 2-0. Daarna leek Feyenoord te beseffen dat de tweede plaats van de Eredivisie met een nederlaag heel ver uit zicht zou raken. De bezoekers drongen aan en maakten in de 67e minuut gelijk. De van een blessure herstelde Quinten Timber, die na een uur inviel, werkte de bal achter doelman Remko Pasveer.
Weghorst mocht vlak na de gelijkmaker een strafschop nemen nadat David Hancko hem had neergelegd. Doelman Timon Wellenreuther, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, stopte de inzet van de Ajax-spits. Pasveer voorkwam kort na de gemiste penalty met een snelle reactie dat Anis Hadj Moussa 1-2 maakte. Uiteindelijk was het Taylor die in blessuretijd het winnende doelpunt maakte.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
3 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
3 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
6 uur geleden