Taylor schiet Ajax in blessuretijd naar zege op Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor heeft Ajax naar een overwinning op Feyenoord geschoten. De middenvelder maakte in blessuretijd het winnende doelpunt (2-1), nadat de ingevallen Wout Weghorst een strafschop had gemist.
Ajax, ruim vijftien maanden geleden laatste in de Eredivisie, heeft nu de koppositie in zicht. De achterstand op PSV bedraagt 2 punten. De koploper uit Eindhoven heeft een duel meer gespeeld. Feyenoord heeft inmiddels 12 punten minder dan Ajax.
Brian Brobbey schoot Ajax in de 37e minuut op voorsprong (1-0). Arbiter Danny Makkelie keurde de tweede treffer van de spits in achttien optredens in de Eredivisie aanvankelijk af op advies van een grensrechter. De videoscheidsrechter zag echter dat Steven Berghuis niet buitenspel stond toen hij Brobbey aanspeelde. Hierdoor mocht de aanvaller, die vorige week in de belangstelling stond van West Ham United, eindelijk weer juichen.
Eerste helft
"Brobbey, Brobbey", scandeerden de supporters in de ArenA. De fans konden vlak na de openingstreffer bijna opnieuw juichen. Bertrand Traoré kopte echter op de lat. Zo kreeg de eerste helft toch een spectaculair slot. Want beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht zonder kansen te creëren. Ajax drong iets meer aan en Feyenoord zocht vooral naar mogelijkheden voor een snelle counter.
Bij de thuisploeg speelde Berghuis als linksbuiten en kreeg Davy Klaassen de voorkeur boven Kian Fitz-Jim op het middenveld. Jakub Moder, overgekomen van Brighton & Hove Albion, debuteerde als basisspeler voor Feyenoord. Ayase Ueda was de centrumspits van de bezoekers. Hij verving Santiago Giménez, die op het punt staat een transfer naar AC Milan af te ronden. Quilindschy Hartman kwam na tien maanden blessureleed in de slotfase als invaller in het veld.
Wout Weghorst
Weghorst, die na rust Brobbey verving, was eerst nog dicht bij 2-0. Daarna leek Feyenoord te beseffen dat de tweede plaats van de Eredivisie met een nederlaag heel ver uit zicht zou raken. De bezoekers drongen aan en maakten in de 67e minuut gelijk. De van een blessure herstelde Quinten Timber, die na een uur inviel, werkte de bal achter doelman Remko Pasveer.
Weghorst mocht vlak na de gelijkmaker een strafschop nemen nadat David Hancko hem had neergelegd. Doelman Timon Wellenreuther, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, stopte de inzet van de Ajax-spits. Pasveer voorkwam kort na de gemiste penalty met een snelle reactie dat Anis Hadj Moussa 1-2 maakte. Uiteindelijk was het Taylor die in blessuretijd het winnende doelpunt maakte.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
6 uur geleden