Taylor schiet Ajax in blessuretijd naar zege op Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor heeft Ajax naar een overwinning op Feyenoord geschoten. De middenvelder maakte in blessuretijd het winnende doelpunt (2-1), nadat de ingevallen Wout Weghorst een strafschop had gemist.
Ajax, ruim vijftien maanden geleden laatste in de Eredivisie, heeft nu de koppositie in zicht. De achterstand op PSV bedraagt 2 punten. De koploper uit Eindhoven heeft een duel meer gespeeld. Feyenoord heeft inmiddels 12 punten minder dan Ajax.
Brian Brobbey schoot Ajax in de 37e minuut op voorsprong (1-0). Arbiter Danny Makkelie keurde de tweede treffer van de spits in achttien optredens in de Eredivisie aanvankelijk af op advies van een grensrechter. De videoscheidsrechter zag echter dat Steven Berghuis niet buitenspel stond toen hij Brobbey aanspeelde. Hierdoor mocht de aanvaller, die vorige week in de belangstelling stond van West Ham United, eindelijk weer juichen.
Eerste helft
"Brobbey, Brobbey", scandeerden de supporters in de ArenA. De fans konden vlak na de openingstreffer bijna opnieuw juichen. Bertrand Traoré kopte echter op de lat. Zo kreeg de eerste helft toch een spectaculair slot. Want beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht zonder kansen te creëren. Ajax drong iets meer aan en Feyenoord zocht vooral naar mogelijkheden voor een snelle counter.
Bij de thuisploeg speelde Berghuis als linksbuiten en kreeg Davy Klaassen de voorkeur boven Kian Fitz-Jim op het middenveld. Jakub Moder, overgekomen van Brighton & Hove Albion, debuteerde als basisspeler voor Feyenoord. Ayase Ueda was de centrumspits van de bezoekers. Hij verving Santiago Giménez, die op het punt staat een transfer naar AC Milan af te ronden. Quilindschy Hartman kwam na tien maanden blessureleed in de slotfase als invaller in het veld.
Wout Weghorst
Weghorst, die na rust Brobbey verving, was eerst nog dicht bij 2-0. Daarna leek Feyenoord te beseffen dat de tweede plaats van de Eredivisie met een nederlaag heel ver uit zicht zou raken. De bezoekers drongen aan en maakten in de 67e minuut gelijk. De van een blessure herstelde Quinten Timber, die na een uur inviel, werkte de bal achter doelman Remko Pasveer.
Weghorst mocht vlak na de gelijkmaker een strafschop nemen nadat David Hancko hem had neergelegd. Doelman Timon Wellenreuther, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, stopte de inzet van de Ajax-spits. Pasveer voorkwam kort na de gemiste penalty met een snelle reactie dat Anis Hadj Moussa 1-2 maakte. Uiteindelijk was het Taylor die in blessuretijd het winnende doelpunt maakte.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden