Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taylor schiet Ajax in blessuretijd naar zege op Feyenoord

Taylor schiet Ajax in blessuretijd naar zege op Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor heeft Ajax naar een overwinning op Feyenoord geschoten. De middenvelder maakte in blessuretijd het winnende doelpunt (2-1), nadat de ingevallen Wout Weghorst een strafschop had gemist.

Ajax, ruim vijftien maanden geleden laatste in de Eredivisie, heeft nu de koppositie in zicht. De achterstand op PSV bedraagt 2 punten. De koploper uit Eindhoven heeft een duel meer gespeeld. Feyenoord heeft inmiddels 12 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey schoot Ajax in de 37e minuut op voorsprong (1-0). Arbiter Danny Makkelie keurde de tweede treffer van de spits in achttien optredens in de Eredivisie aanvankelijk af op advies van een grensrechter. De videoscheidsrechter zag echter dat Steven Berghuis niet buitenspel stond toen hij Brobbey aanspeelde. Hierdoor mocht de aanvaller, die vorige week in de belangstelling stond van West Ham United, eindelijk weer juichen.

Eerste helft

"Brobbey, Brobbey", scandeerden de supporters in de ArenA. De fans konden vlak na de openingstreffer bijna opnieuw juichen. Bertrand Traoré kopte echter op de lat. Zo kreeg de eerste helft toch een spectaculair slot. Want beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht zonder kansen te creëren. Ajax drong iets meer aan en Feyenoord zocht vooral naar mogelijkheden voor een snelle counter.

Bij de thuisploeg speelde Berghuis als linksbuiten en kreeg Davy Klaassen de voorkeur boven Kian Fitz-Jim op het middenveld. Jakub Moder, overgekomen van Brighton & Hove Albion, debuteerde als basisspeler voor Feyenoord. Ayase Ueda was de centrumspits van de bezoekers. Hij verving Santiago Giménez, die op het punt staat een transfer naar AC Milan af te ronden. Quilindschy Hartman kwam na tien maanden blessureleed in de slotfase als invaller in het veld.

Wout Weghorst

Weghorst, die na rust Brobbey verving, was eerst nog dicht bij 2-0. Daarna leek Feyenoord te beseffen dat de tweede plaats van de Eredivisie met een nederlaag heel ver uit zicht zou raken. De bezoekers drongen aan en maakten in de 67e minuut gelijk. De van een blessure herstelde Quinten Timber, die na een uur inviel, werkte de bal achter doelman Remko Pasveer.

Weghorst mocht vlak na de gelijkmaker een strafschop nemen nadat David Hancko hem had neergelegd. Doelman Timon Wellenreuther, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, stopte de inzet van de Ajax-spits. Pasveer voorkwam kort na de gemiste penalty met een snelle reactie dat Anis Hadj Moussa 1-2 maakte. Uiteindelijk was het Taylor die in blessuretijd het winnende doelpunt maakte.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

10 minuten geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

12 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino verzekert deelname Iran aan WK voetbal

ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."

1 uur geleden
Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

4 uur geleden
Oud-voetbalinternational Kuijs (94) overleden

BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.

6 uur geleden
Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

19 uur geleden