Taylor in schijnwerpers week na 'donkerste dag in m'n leven'
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor kreeg een soort van publiekswissel in de slotfase van het gewonnen thuisduel met FC Twente (2-1). De Ajacied ging met veel applaus van het veld en werd verkozen als beste speler van de wedstrijd. "Het ging lekker", zei hij even later. "We hebben ook een goede ploeg. Zeker als we vertrouwen houden en blijven strijden."
De 21-jarige Taylor speelde in de eerste helft als een aanvallend ingestelde linksback. Na rust nam hij zijn ploeg op sleeptouw als meest aanvallende middenvelder in de Johan Cruijff ArenA. Hij leverde ook de assist op de gelijkmaker van Brian Brobbey. "Ik nam die vrije trap omdat Branco van den Boomen was gewisseld", zei Taylor. "Brobbey zei dat ik de bal bij de tweede paal moest leggen. Dat deed ik dus maar."
"We hebben karakter getoond, want afgelopen zondag was de donkerste dag in mijn leven", doelde Taylor op een nederlaag van 6-0 tegen Feyenoord. "Ik heb de hele week geprobeerd om mijn ploeggenoten te helpen. Door veel te praten en elkaar op te peppen. We zijn wel eens ver teruggevallen toen we op achterstand kwamen. Gelukkig was dat nu niet het geval."
Focussen
Taylor hoorde dat er drie commissarissen bij Ajax vertrekken toen hij op weg was naar de Johan Cruijff ArenA. Tijdens het duel met FC Twente kozen de fans van de F-Side luidkeels partij voor Alex Kroes, de algemeen directeur die van de raad van commissarissen moet opstappen omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.
"Natuurlijk krijg je dat mee", zei Taylor. "Maar ik wil daar niet zoveel over zeggen. Wij moeten ons focussen op voetbal en dat hebben we in de tweede helft aardig gedaan. We willen gewoon Europees voetbal halen en dan zou het schelen als Feyenoord de bekerfinale wint. Al zal het ook wel heel raar voelen om even voor Feyenoord te zijn."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
9 uur geleden