Taylor in schijnwerpers week na 'donkerste dag in m'n leven'
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor kreeg een soort van publiekswissel in de slotfase van het gewonnen thuisduel met FC Twente (2-1). De Ajacied ging met veel applaus van het veld en werd verkozen als beste speler van de wedstrijd. "Het ging lekker", zei hij even later. "We hebben ook een goede ploeg. Zeker als we vertrouwen houden en blijven strijden."
De 21-jarige Taylor speelde in de eerste helft als een aanvallend ingestelde linksback. Na rust nam hij zijn ploeg op sleeptouw als meest aanvallende middenvelder in de Johan Cruijff ArenA. Hij leverde ook de assist op de gelijkmaker van Brian Brobbey. "Ik nam die vrije trap omdat Branco van den Boomen was gewisseld", zei Taylor. "Brobbey zei dat ik de bal bij de tweede paal moest leggen. Dat deed ik dus maar."
"We hebben karakter getoond, want afgelopen zondag was de donkerste dag in mijn leven", doelde Taylor op een nederlaag van 6-0 tegen Feyenoord. "Ik heb de hele week geprobeerd om mijn ploeggenoten te helpen. Door veel te praten en elkaar op te peppen. We zijn wel eens ver teruggevallen toen we op achterstand kwamen. Gelukkig was dat nu niet het geval."
Focussen
Taylor hoorde dat er drie commissarissen bij Ajax vertrekken toen hij op weg was naar de Johan Cruijff ArenA. Tijdens het duel met FC Twente kozen de fans van de F-Side luidkeels partij voor Alex Kroes, de algemeen directeur die van de raad van commissarissen moet opstappen omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.
"Natuurlijk krijg je dat mee", zei Taylor. "Maar ik wil daar niet zoveel over zeggen. Wij moeten ons focussen op voetbal en dat hebben we in de tweede helft aardig gedaan. We willen gewoon Europees voetbal halen en dan zou het schelen als Feyenoord de bekerfinale wint. Al zal het ook wel heel raar voelen om even voor Feyenoord te zijn."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
15 uur geleden