Taylor in schijnwerpers week na 'donkerste dag in m'n leven'
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor kreeg een soort van publiekswissel in de slotfase van het gewonnen thuisduel met FC Twente (2-1). De Ajacied ging met veel applaus van het veld en werd verkozen als beste speler van de wedstrijd. "Het ging lekker", zei hij even later. "We hebben ook een goede ploeg. Zeker als we vertrouwen houden en blijven strijden."
De 21-jarige Taylor speelde in de eerste helft als een aanvallend ingestelde linksback. Na rust nam hij zijn ploeg op sleeptouw als meest aanvallende middenvelder in de Johan Cruijff ArenA. Hij leverde ook de assist op de gelijkmaker van Brian Brobbey. "Ik nam die vrije trap omdat Branco van den Boomen was gewisseld", zei Taylor. "Brobbey zei dat ik de bal bij de tweede paal moest leggen. Dat deed ik dus maar."
"We hebben karakter getoond, want afgelopen zondag was de donkerste dag in mijn leven", doelde Taylor op een nederlaag van 6-0 tegen Feyenoord. "Ik heb de hele week geprobeerd om mijn ploeggenoten te helpen. Door veel te praten en elkaar op te peppen. We zijn wel eens ver teruggevallen toen we op achterstand kwamen. Gelukkig was dat nu niet het geval."
Focussen
Taylor hoorde dat er drie commissarissen bij Ajax vertrekken toen hij op weg was naar de Johan Cruijff ArenA. Tijdens het duel met FC Twente kozen de fans van de F-Side luidkeels partij voor Alex Kroes, de algemeen directeur die van de raad van commissarissen moet opstappen omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.
"Natuurlijk krijg je dat mee", zei Taylor. "Maar ik wil daar niet zoveel over zeggen. Wij moeten ons focussen op voetbal en dat hebben we in de tweede helft aardig gedaan. We willen gewoon Europees voetbal halen en dan zou het schelen als Feyenoord de bekerfinale wint. Al zal het ook wel heel raar voelen om even voor Feyenoord te zijn."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
23 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
24 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
21 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
21 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
1 dag geleden