Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taylor helpt Van Barneveld in aanloop naar WK

Taylor helpt Van Barneveld in aanloop naar WK

LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld bereidt zich met hulp van z'n oude rivaal Phil Taylor voor op zijn laatste WK. De 52-jarige Hagenaar, die het zaterdagavond in Alexandra Palace in de eerste ronde opneemt tegen de Amerikaan Darin Young, trainde donderdag in Londen met de gestopte Taylor op het kantoor van hun gezamenlijke pijlenleverancier.

"Raymond zei onlangs: het lijkt me echt mooi als Phil me kan voorbereiden op het WK. En dus zijn we dat gaan regelen", aldus de manager van de vijfvoudig wereldkampioen. "Phil is heel begaan, hij hoopt dat 'Ray' het goed doet."

Van Barneveld en Taylor waren jarenlang de twee boegbeelden van het darts. De Engelsman stopte bijna twee jaar geleden, met zestien wereldtitels op zak. 'The Power' was op zijn laatste WK heel dicht bij nummer 17, maar hij verloor op de eerste dag van 2018 de finale van zijn jonge landgenoot Rob Cross.

Reactie Barney

"Ik ben heel blij dat Phil me helpt om klaar te zijn voor het WK", aldus Van Barneveld op Twitter. De Hagenaar zou zich in eerste instantie met Jeffrey de Zwaan gaan voorbereiden op het toernooi, tot bij de loting bleek dat de twee Nederlanders elkaar in de tweede ronde al kunnen treffen. 'Barney' ging daarom op zoek naar een andere trainingspartner en kwam uit bij de meest succesvolle darter ooit.

"Het wordt zijn laatste grote kunstje", zegt manager Jaco van Bodegom. "Raymond wil het heel graag nog één keer goed doen. Hij doet het niet voor twee of drie rondjes doorkomen, hij is pas tevreden als hij de halve finales of verder haalt. De laatste tijd staat hij echt goed te gooien. Maar vanaf zaterdag moet het gebeuren."

Vorig jaar vloog Van Barneveld er al in de tweede ronde uit, tegen de Litouwer Darius Labanauskas. Hij had toen al aangekondigd dat het WK 2020, dat vrijdagavond begint, zijn laatste toernooi zou worden. In maart, nadat hij in Ahoy een kansloze nederlaag had moeten incasseren tegen Michael van Gerwen, zei Van Barneveld dat hij per direct zou stoppen. 'Barney' kwam daar al snel op terug en besloot toch het jaar af te maken.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste Zverev nu wel in drie sets door op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is door naar de vierde ronde van de US Open. In de nacht van zaterdag op zondag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de als 25e geplaatste Chileen Alejandro Tabilo in de derde ronde in drie sets: 6-2 7-6 (2) 6-2.

23 minuten geleden
Van de Zandschulp wint opnieuw en staat in vierde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de vierde ronde van de US Open. De 30-jarige Nederlandse tennisser rekende in de nacht van zaterdag op zondag in een lange partij van vijf sets af met de 27-jarige Belg Zizou Bergs, die als 31e was geplaatst. Het werd 3-6 7-6 (3) 4-6 7-6 (6) 6-3.

4 uur geleden
Broeders-Bol tweede in eerste Diamond League-finale op 800 meter

BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.

11 uur geleden
Visser vijfde in finale Diamond League op 100 meter horden

BRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).

11 uur geleden
Verstappen start op zesde plek bij GP van Italië, Gasly op pole

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.

14 uur geleden
Bol sprint naar etappezege in Ronde van Groot-Brittannië

LEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.

16 uur geleden
Verstappen derde in derde training op Monza, Russell snelste

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.

19 uur geleden