Taylor helpt Van Barneveld in aanloop naar WK
LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld bereidt zich met hulp van z'n oude rivaal Phil Taylor voor op zijn laatste WK. De 52-jarige Hagenaar, die het zaterdagavond in Alexandra Palace in de eerste ronde opneemt tegen de Amerikaan Darin Young, trainde donderdag in Londen met de gestopte Taylor op het kantoor van hun gezamenlijke pijlenleverancier.
"Raymond zei onlangs: het lijkt me echt mooi als Phil me kan voorbereiden op het WK. En dus zijn we dat gaan regelen", aldus de manager van de vijfvoudig wereldkampioen. "Phil is heel begaan, hij hoopt dat 'Ray' het goed doet."
Van Barneveld en Taylor waren jarenlang de twee boegbeelden van het darts. De Engelsman stopte bijna twee jaar geleden, met zestien wereldtitels op zak. 'The Power' was op zijn laatste WK heel dicht bij nummer 17, maar hij verloor op de eerste dag van 2018 de finale van zijn jonge landgenoot Rob Cross.
Reactie Barney
"Ik ben heel blij dat Phil me helpt om klaar te zijn voor het WK", aldus Van Barneveld op Twitter. De Hagenaar zou zich in eerste instantie met Jeffrey de Zwaan gaan voorbereiden op het toernooi, tot bij de loting bleek dat de twee Nederlanders elkaar in de tweede ronde al kunnen treffen. 'Barney' ging daarom op zoek naar een andere trainingspartner en kwam uit bij de meest succesvolle darter ooit.
"Het wordt zijn laatste grote kunstje", zegt manager Jaco van Bodegom. "Raymond wil het heel graag nog één keer goed doen. Hij doet het niet voor twee of drie rondjes doorkomen, hij is pas tevreden als hij de halve finales of verder haalt. De laatste tijd staat hij echt goed te gooien. Maar vanaf zaterdag moet het gebeuren."
Vorig jaar vloog Van Barneveld er al in de tweede ronde uit, tegen de Litouwer Darius Labanauskas. Hij had toen al aangekondigd dat het WK 2020, dat vrijdagavond begint, zijn laatste toernooi zou worden. In maart, nadat hij in Ahoy een kansloze nederlaag had moeten incasseren tegen Michael van Gerwen, zei Van Barneveld dat hij per direct zou stoppen. 'Barney' kwam daar al snel op terug en besloot toch het jaar af te maken.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
18 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
23 uur geleden