Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taylor helpt Van Barneveld in aanloop naar WK

Taylor helpt Van Barneveld in aanloop naar WK

LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld bereidt zich met hulp van z'n oude rivaal Phil Taylor voor op zijn laatste WK. De 52-jarige Hagenaar, die het zaterdagavond in Alexandra Palace in de eerste ronde opneemt tegen de Amerikaan Darin Young, trainde donderdag in Londen met de gestopte Taylor op het kantoor van hun gezamenlijke pijlenleverancier.

"Raymond zei onlangs: het lijkt me echt mooi als Phil me kan voorbereiden op het WK. En dus zijn we dat gaan regelen", aldus de manager van de vijfvoudig wereldkampioen. "Phil is heel begaan, hij hoopt dat 'Ray' het goed doet."

Van Barneveld en Taylor waren jarenlang de twee boegbeelden van het darts. De Engelsman stopte bijna twee jaar geleden, met zestien wereldtitels op zak. 'The Power' was op zijn laatste WK heel dicht bij nummer 17, maar hij verloor op de eerste dag van 2018 de finale van zijn jonge landgenoot Rob Cross.

Reactie Barney

"Ik ben heel blij dat Phil me helpt om klaar te zijn voor het WK", aldus Van Barneveld op Twitter. De Hagenaar zou zich in eerste instantie met Jeffrey de Zwaan gaan voorbereiden op het toernooi, tot bij de loting bleek dat de twee Nederlanders elkaar in de tweede ronde al kunnen treffen. 'Barney' ging daarom op zoek naar een andere trainingspartner en kwam uit bij de meest succesvolle darter ooit.

"Het wordt zijn laatste grote kunstje", zegt manager Jaco van Bodegom. "Raymond wil het heel graag nog één keer goed doen. Hij doet het niet voor twee of drie rondjes doorkomen, hij is pas tevreden als hij de halve finales of verder haalt. De laatste tijd staat hij echt goed te gooien. Maar vanaf zaterdag moet het gebeuren."

Vorig jaar vloog Van Barneveld er al in de tweede ronde uit, tegen de Litouwer Darius Labanauskas. Hij had toen al aangekondigd dat het WK 2020, dat vrijdagavond begint, zijn laatste toernooi zou worden. In maart, nadat hij in Ahoy een kansloze nederlaag had moeten incasseren tegen Michael van Gerwen, zei Van Barneveld dat hij per direct zou stoppen. 'Barney' kwam daar al snel op terug en besloot toch het jaar af te maken.

Meer uit Sport

Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

1 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

12 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

12 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

15 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

17 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

1 dag geleden