Taxidiensten winnen op beurs na matige reacties op robotaxi Tesla
NEW YORK (ANP) - Taxidiensten Uber en Lyft profiteerden vrijdag op de aandelenbeurzen in New York van de teleurstelling van investeerders op de presentatie van de robotaxi van Tesla.
Topman Elon Musk van de elektrische autofabrikant presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab, maar beleggers waren niet onder de indruk. Zo liet hij maar weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders. De zelfstandig rijdende auto's van Musk zouden een bedreiging kunnen vormen voor bedrijven die deelauto's en taxidiensten aanbieden, omdat een robotaxi een stuk goedkoper zou zijn dan een 'menselijke' taxi.
Uber investeert zelf ook in zelfrijdende auto's en heeft bijvoorbeeld samenwerkingen met het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise en het Britse Wayve, een bedrijf dat zich richt op AI-technologie voor zelfrijdende voertuigen. Uber klom vrijdag 10,8 procent. Lyft noteerde bij het slot van de handelsweek 9,6 procent hoger. Tesla ging onderuit en verloor 8,8 procent.
Banken
Verder was de stemming op de beursvloeren positief, geholpen door winsten van de Amerikaanse banken. De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op een nieuwe recordstand van 42.863,86 punten. De breder samengestelde S&P 500-index klom 0,6 procent tot een recordstand van 5815,03 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 18.342,94 punten.
JPMorgan Chase ging 4,4 procent vooruit. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,6 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde ook beter dan verwacht.
De euro was 1,0935 dollar waard, tegenover 1,0950 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,57 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent tot 79,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
1 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
4 uur geleden