Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxidiensten winnen op beurs na matige reacties op robotaxi Tesla

Taxidiensten winnen op beurs na matige reacties op robotaxi Tesla

NEW YORK (ANP) - Taxidiensten Uber en Lyft profiteerden vrijdag op de aandelenbeurzen in New York van de teleurstelling van investeerders op de presentatie van de robotaxi van Tesla.

Topman Elon Musk van de elektrische autofabrikant presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab, maar beleggers waren niet onder de indruk. Zo liet hij maar weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders. De zelfstandig rijdende auto's van Musk zouden een bedreiging kunnen vormen voor bedrijven die deelauto's en taxidiensten aanbieden, omdat een robotaxi een stuk goedkoper zou zijn dan een 'menselijke' taxi.

Uber investeert zelf ook in zelfrijdende auto's en heeft bijvoorbeeld samenwerkingen met het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise en het Britse Wayve, een bedrijf dat zich richt op AI-technologie voor zelfrijdende voertuigen. Uber klom vrijdag 10,8 procent. Lyft noteerde bij het slot van de handelsweek 9,6 procent hoger. Tesla ging onderuit en verloor 8,8 procent.

Banken

Verder was de stemming op de beursvloeren positief, geholpen door winsten van de Amerikaanse banken. De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op een nieuwe recordstand van 42.863,86 punten. De breder samengestelde S&P 500-index klom 0,6 procent tot een recordstand van 5815,03 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 18.342,94 punten.

JPMorgan Chase ging 4,4 procent vooruit. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Wells Fargo

Wells Fargo klom 5,6 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde ook beter dan verwacht.

De euro was 1,0935 dollar waard, tegenover 1,0950 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,57 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent tot 79,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

6 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

8 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

8 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

11 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

11 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

14 uur geleden