Taxidiensten winnen op beurs na matige reacties op robotaxi Tesla
NEW YORK (ANP) - Taxidiensten Uber en Lyft profiteerden vrijdag op de aandelenbeurzen in New York van de teleurstelling van investeerders op de presentatie van de robotaxi van Tesla.
Topman Elon Musk van de elektrische autofabrikant presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab, maar beleggers waren niet onder de indruk. Zo liet hij maar weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders. De zelfstandig rijdende auto's van Musk zouden een bedreiging kunnen vormen voor bedrijven die deelauto's en taxidiensten aanbieden, omdat een robotaxi een stuk goedkoper zou zijn dan een 'menselijke' taxi.
Uber investeert zelf ook in zelfrijdende auto's en heeft bijvoorbeeld samenwerkingen met het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise en het Britse Wayve, een bedrijf dat zich richt op AI-technologie voor zelfrijdende voertuigen. Uber klom vrijdag 10,8 procent. Lyft noteerde bij het slot van de handelsweek 9,6 procent hoger. Tesla ging onderuit en verloor 8,8 procent.
Banken
Verder was de stemming op de beursvloeren positief, geholpen door winsten van de Amerikaanse banken. De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op een nieuwe recordstand van 42.863,86 punten. De breder samengestelde S&P 500-index klom 0,6 procent tot een recordstand van 5815,03 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 18.342,94 punten.
JPMorgan Chase ging 4,4 procent vooruit. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,6 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde ook beter dan verwacht.
De euro was 1,0935 dollar waard, tegenover 1,0950 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,57 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent tot 79,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
46 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
6 uur geleden