Taxidiensten winnen op beurs na matige reacties op robotaxi Tesla
NEW YORK (ANP) - Taxidiensten Uber en Lyft profiteerden vrijdag op de aandelenbeurzen in New York van de teleurstelling van investeerders op de presentatie van de robotaxi van Tesla.
Topman Elon Musk van de elektrische autofabrikant presenteerde de langverwachte zelfrijdende Cybercab, maar beleggers waren niet onder de indruk. Zo liet hij maar weinig los over de technische haalbaarheid van het voertuig en de vereiste goedkeuringen door toezichthouders. De zelfstandig rijdende auto's van Musk zouden een bedreiging kunnen vormen voor bedrijven die deelauto's en taxidiensten aanbieden, omdat een robotaxi een stuk goedkoper zou zijn dan een 'menselijke' taxi.
Uber investeert zelf ook in zelfrijdende auto's en heeft bijvoorbeeld samenwerkingen met het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise en het Britse Wayve, een bedrijf dat zich richt op AI-technologie voor zelfrijdende voertuigen. Uber klom vrijdag 10,8 procent. Lyft noteerde bij het slot van de handelsweek 9,6 procent hoger. Tesla ging onderuit en verloor 8,8 procent.
Banken
Verder was de stemming op de beursvloeren positief, geholpen door winsten van de Amerikaanse banken. De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op een nieuwe recordstand van 42.863,86 punten. De breder samengestelde S&P 500-index klom 0,6 procent tot een recordstand van 5815,03 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 18.342,94 punten.
JPMorgan Chase ging 4,4 procent vooruit. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen, mede doordat er meer geld opzij moest worden gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel wel hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Wells Fargo
Wells Fargo klom 5,6 procent. De Amerikaanse bank zag de kwartaalwinst dalen door lagere rente-inkomsten, maar presteerde ook beter dan verwacht.
De euro was 1,0935 dollar waard, tegenover 1,0950 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,57 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent tot 79,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
49 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
3 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
3 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
5 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
7 uur geleden