Taxidienst Uber in het rood op rustig Wall Street
NEW YORK (ANP) - Het aandeel van taxidienst Uber Technologies is vrijdag omlaaggegaan op de beurzen in New York na een uitspraak van het Britse Hooggerechtshof over werknemers in het Verenigd Koninkrijk. De hoofdgraadmeters op Wall Street lieten overwegend kleine minnen zien op de koersenborden.
Uber leverde 1 procent in. Chauffeurs van de taxidienst zijn werknemers die recht hebben op minimumloon, vakantiegeld en rustpauzes, aldus het Hooggerechtshof. Tot nu toe behandelde het bedrijf chauffeurs als zelfstandigen, waardoor ze volgens de wet minder rechten hebben. De uitspraak wordt gezien als een nieuwe tegenvaller voor Uber en kan volgens kenners het bedrijfsmodel in gevaar brengen in het Verenigd Koninkrijk, de belangrijkste Europese markt voor Uber.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde vrijwel onveranderd op 31.494,32 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 3906,71 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.580,78 punten.
Chips
De fabrikant van chipmachines Applied Materials ging meer dan 5 procent vooruit, geholpen door beter dan verwachte cijfers en vooruitzichten. Chipbedrijven als Applied Materials profiteren van de grote vraag naar chips voor bijvoorbeeld laptops en computers vanwege de lockdowns en het thuiswerken.
De bouwer van landbouwmachines zoals tractors en maaidorsers Deere opende eveneens de boeken. De resultaten over de afgelopen periode en de prognoses vielen goed bij beleggers, want het aandeel Deere kreeg er 10 procent bij. Branchegenoot Caterpillar, bekend van de graafmachines en bulldozers, won 5 procent.
Economische groei
Verder maakte marktonderzoeker Markit bekend dat de economische activiteit in de Verenigde Staten deze maand iets sterker groeit. Dat komt vooral voor rekening van de dienstensector met horeca en detailhandel, geholpen door de gedeeltelijke versoepeling van lockdowns. In de industrie was de groei wat minder sterk. Dat had onder meer te maken met productieverstoringen in bijvoorbeeld de auto-industrie door tekorten aan chips en het extreme winterweer.
De euro was 1,2115 dollar waard, tegen 1,2135 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 59,03 dollar. Brentolie zakte 1,4 procent in prijs tot 62,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.
23 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Turkish Airlines gaat meer vluchten hervatten naar bestemmingen in het Midden-Oosten, nadat die eerder werden opgeschort vanwege de Iranoorlog. Volgens de Turkse luchtvaartmaatschappij wordt deze maand de dienstregeling in de regio steeds verder uitgebreid. Turkish Airlines was sinds 9 juni ook al weer gaan vliegen op Dubai.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het hoogste gerechtshof van de Europese Unie heeft een recordboete van 4,1 miljard euro in stand gehouden die de Europese Commissie aan Google had opgelegd. Het Europees Hof van Justitie verwierp donderdag het hoger beroep van het Amerikaanse techbedrijf, waarmee Google tevergeefs had geprobeerd de boete ongedaan te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.
2 uur geleden