Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Taxidienst Lyft behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zag het aantal maandelijkse gebruikers van zijn platform met 10 procent stijgen.

Lyft, dat de resultaten dinsdag na de slotbel bekendmaakte, leek afhankelijk zo'n 67 procent hoger te gaan openen. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Dat bleek echter fout te zijn en werd later gecorrigeerd naar 0,5 procentpunt. Het aandeel won desondanks 28,4 procent.

De grotere rivaal Uber, die vorige week al met cijfers kwam, kondigde aan voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden. Het aandeel Uber steeg 8,7 procent.

Inflatiecijfer VS

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse consumentenprijzen in januari. Door het tegenvallende inflatiecijfer nam de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve af. Dit zorgde dinsdag voor flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.330 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder 1,4 procent lager en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 15.762 punten.

Airbnb

Airbnb zakte 4,5 procent. Het woningverhuurplatform zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen dankzij de sterke vraag naar vakantiereizen. Wel leed het bedrijf een nettoverlies.

Kraft Heinz verloor 2,9 procent. Het voedingsconcern, bekend van ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. De hogere prijzen drukten daarbij de vraag naar de producten van het bedrijf, waardoor het verkoopvolume daalde.

Coinbase in de plus

Cryptobeurs Coinbase won 8,7 procent, dankzij een sterk herstel van de bitcoin. De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde rond de 51.600 dollar, na een terugval tot bijna 48.000 dollar een dag eerder. Andere cryptobedrijven als Marathon Digital en Riot wonnen 13,2 procent en 9,3 procent.

De euro was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 78,36. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 83,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

1 uur geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

1 uur geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

7 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

7 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

8 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

8 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

9 uur geleden