Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Taxidienst Lyft behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zag het aantal maandelijkse gebruikers van zijn platform met 10 procent stijgen.

Lyft, dat de resultaten dinsdag na de slotbel bekendmaakte, leek afhankelijk zo'n 67 procent hoger te gaan openen. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Dat bleek echter fout te zijn en werd later gecorrigeerd naar 0,5 procentpunt. Het aandeel won desondanks 28,4 procent.

De grotere rivaal Uber, die vorige week al met cijfers kwam, kondigde aan voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden. Het aandeel Uber steeg 8,7 procent.

Inflatiecijfer VS

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse consumentenprijzen in januari. Door het tegenvallende inflatiecijfer nam de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve af. Dit zorgde dinsdag voor flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.330 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder 1,4 procent lager en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 15.762 punten.

Airbnb

Airbnb zakte 4,5 procent. Het woningverhuurplatform zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen dankzij de sterke vraag naar vakantiereizen. Wel leed het bedrijf een nettoverlies.

Kraft Heinz verloor 2,9 procent. Het voedingsconcern, bekend van ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. De hogere prijzen drukten daarbij de vraag naar de producten van het bedrijf, waardoor het verkoopvolume daalde.

Coinbase in de plus

Cryptobeurs Coinbase won 8,7 procent, dankzij een sterk herstel van de bitcoin. De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde rond de 51.600 dollar, na een terugval tot bijna 48.000 dollar een dag eerder. Andere cryptobedrijven als Marathon Digital en Riot wonnen 13,2 procent en 9,3 procent.

De euro was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 78,36. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 83,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

5 minuten geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

35 minuten geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

37 minuten geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

56 minuten geleden
Meer vakantiewoningen te koop door fiscale druk en zwakkere vraag

UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.

59 minuten geleden
Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van grote AI-vraag

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.

59 minuten geleden
Gemiddelde pensioenleeftijd stijgt naar 66 jaar en 4 maanden

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.

2 uur geleden