Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Taxidienst Lyft behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zag het aantal maandelijkse gebruikers van zijn platform met 10 procent stijgen.
Lyft, dat de resultaten dinsdag na de slotbel bekendmaakte, leek afhankelijk zo'n 67 procent hoger te gaan openen. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Dat bleek echter fout te zijn en werd later gecorrigeerd naar 0,5 procentpunt. Het aandeel won desondanks 28,4 procent.
De grotere rivaal Uber, die vorige week al met cijfers kwam, kondigde aan voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden. Het aandeel Uber steeg 8,7 procent.
Inflatiecijfer VS
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse consumentenprijzen in januari. Door het tegenvallende inflatiecijfer nam de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve af. Dit zorgde dinsdag voor flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.330 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder 1,4 procent lager en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 15.762 punten.
Airbnb
Airbnb zakte 4,5 procent. Het woningverhuurplatform zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen dankzij de sterke vraag naar vakantiereizen. Wel leed het bedrijf een nettoverlies.
Kraft Heinz verloor 2,9 procent. Het voedingsconcern, bekend van ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. De hogere prijzen drukten daarbij de vraag naar de producten van het bedrijf, waardoor het verkoopvolume daalde.
Coinbase in de plus
Cryptobeurs Coinbase won 8,7 procent, dankzij een sterk herstel van de bitcoin. De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde rond de 51.600 dollar, na een terugval tot bijna 48.000 dollar een dag eerder. Andere cryptobedrijven als Marathon Digital en Riot wonnen 13,2 procent en 9,3 procent.
De euro was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 78,36. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 83,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden