Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

Taxidienst Lyft stijgt op herstellend Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Taxidienst Lyft behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Uber presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zag het aantal maandelijkse gebruikers van zijn platform met 10 procent stijgen.

Lyft, dat de resultaten dinsdag na de slotbel bekendmaakte, leek afhankelijk zo'n 67 procent hoger te gaan openen. Het bedrijf voorspelde namelijk dat de winstmarge dit jaar met maar liefst 5 procentpunt zou stijgen. Dat bleek echter fout te zijn en werd later gecorrigeerd naar 0,5 procentpunt. Het aandeel won desondanks 28,4 procent.

De grotere rivaal Uber, die vorige week al met cijfers kwam, kondigde aan voor maximaal 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het is het eerste inkoopprogramma van het taxi- en bezorgbedrijf, dat vorig jaar voor het eerst winstgevend was sinds de oprichting ruim veertien jaar geleden. Het aandeel Uber steeg 8,7 procent.

Inflatiecijfer VS

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse consumentenprijzen in januari. Door het tegenvallende inflatiecijfer nam de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve af. Dit zorgde dinsdag voor flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.330 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder 1,4 procent lager en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 15.762 punten.

Airbnb

Airbnb zakte 4,5 procent. Het woningverhuurplatform zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen dankzij de sterke vraag naar vakantiereizen. Wel leed het bedrijf een nettoverlies.

Kraft Heinz verloor 2,9 procent. Het voedingsconcern, bekend van ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. De hogere prijzen drukten daarbij de vraag naar de producten van het bedrijf, waardoor het verkoopvolume daalde.

Coinbase in de plus

Cryptobeurs Coinbase won 8,7 procent, dankzij een sterk herstel van de bitcoin. De prijs van de grootste cryptomunt ter wereld noteerde rond de 51.600 dollar, na een terugval tot bijna 48.000 dollar een dag eerder. Andere cryptobedrijven als Marathon Digital en Riot wonnen 13,2 procent en 9,3 procent.

De euro was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 78,36. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 83,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

56 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

2 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden