Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxichauffeurs voeren actie voor baanbehoud

Taxichauffeurs voeren actie voor baanbehoud

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van uitzend- en payrollbedrijf Taxiwerq gaan donderdag actievoeren bij hun werkgever in Hoogeveen voor baanbehoud en goed werkgeverschap. Vakbond FNV meldt dat het bedrijf de afgelopen tijd arbeidsovereenkomsten onterecht aanpaste en opzegde, loon niet correct doorbetaalde en medewerkers onder druk zette om mee te werken aan ontduiking van regels omtrent ontslagaanvraag. Taxiwerq zegt dat er "met de beste bedoelingen is gehandeld".

Bij Taxiwerq werken ongeveer 3500 chauffeurs, door heel Nederland en bij verschillende vervoerders. Volgens FNV zou bij een deel van de medewerkers ontslag zijn aangeboden zonder transitievergoeding en zonder duidelijke reden. Ook zouden medewerkers minder loon krijgen dan waar ze recht op hebben.

"Het regent de afgelopen weken klachten van medewerkers. We hebben Taxiwerq aangesproken op haar onacceptabele gedrag. Zij zeggen alles te repareren, maar in de praktijk zien wij daar te weinig van", zegt bestuurder bij FNV Taxi Minke Jansma. Taxiwerq bood aan een aantal werknemers excuses aan voor de ontstane situatie en zei aanpassingen in contracten terug te gaan draaien.

'Met de beste bedoelingen, maar wel onhandig'

Directeur van Taxiwerq Jan Fieten zegt dat er weliswaar "onhandig" maar met de beste bedoelingen is gehandeld. "Wij proberen in crisistijd een tijdelijke oplossing in het belang van alle partijen te realiseren. Het ging hier om een vrijwillige vertrekregeling, waarbij 'nee' ook een goed antwoord zou zijn." Het bedrijf zegt werknemers nooit onder druk te hebben gezet en dat de geboden oplossing een kleine groep werknemers betreft. "Wij hebben vier brieven mogen ontvangen vanuit FNV over deze kwestie."

Het bedrijf hoopt dat FNV Taxi zijn pijlen niet alleen op hen richt, maar juist ook op de opdrachtgevers van de taxibedrijven (gemeentes en zorginstellingen). Zo pleit de taxibranche er al langere tijd voor dat opdrachtgevers via de zogeheten 80-20 regeling hun medewerkers voor 80 procent voor niet-gereden ritten blijft betalen. "Sinds half maart hebben enkele opdrachtgevers zich daaraan gehouden, maar het overgrote deel niet", aldus Taxiwerq.

Het bedrijf vreest dat de 80-20 regeling niet zal aansluiten op de NOW-regeling, waardoor taxibedrijven niet weten waar ze aan toe zijn en een groot deel van het contractvervoer na september zal instorten.

Fieten laat weten dat hij zijn werknemers en FNV Taxi donderdag graag ontvangt, zodat over de situatie gepraat kan worden.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME stopt samenwerking met Amerikaanse BlackRock

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.

2 uur geleden
AEX toont herstel, dataleveranciers en Magnum Ice Cream in trek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.

3 uur geleden
Econoom: prijzen eieren en kippenvlees zullen minder hard stijgen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.

4 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

5 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

6 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

6 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

8 uur geleden