Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taxichauffeurs voeren actie voor baanbehoud

Taxichauffeurs voeren actie voor baanbehoud

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van uitzend- en payrollbedrijf Taxiwerq gaan donderdag actievoeren bij hun werkgever in Hoogeveen voor baanbehoud en goed werkgeverschap. Vakbond FNV meldt dat het bedrijf de afgelopen tijd arbeidsovereenkomsten onterecht aanpaste en opzegde, loon niet correct doorbetaalde en medewerkers onder druk zette om mee te werken aan ontduiking van regels omtrent ontslagaanvraag. Taxiwerq zegt dat er "met de beste bedoelingen is gehandeld".

Bij Taxiwerq werken ongeveer 3500 chauffeurs, door heel Nederland en bij verschillende vervoerders. Volgens FNV zou bij een deel van de medewerkers ontslag zijn aangeboden zonder transitievergoeding en zonder duidelijke reden. Ook zouden medewerkers minder loon krijgen dan waar ze recht op hebben.

"Het regent de afgelopen weken klachten van medewerkers. We hebben Taxiwerq aangesproken op haar onacceptabele gedrag. Zij zeggen alles te repareren, maar in de praktijk zien wij daar te weinig van", zegt bestuurder bij FNV Taxi Minke Jansma. Taxiwerq bood aan een aantal werknemers excuses aan voor de ontstane situatie en zei aanpassingen in contracten terug te gaan draaien.

'Met de beste bedoelingen, maar wel onhandig'

Directeur van Taxiwerq Jan Fieten zegt dat er weliswaar "onhandig" maar met de beste bedoelingen is gehandeld. "Wij proberen in crisistijd een tijdelijke oplossing in het belang van alle partijen te realiseren. Het ging hier om een vrijwillige vertrekregeling, waarbij 'nee' ook een goed antwoord zou zijn." Het bedrijf zegt werknemers nooit onder druk te hebben gezet en dat de geboden oplossing een kleine groep werknemers betreft. "Wij hebben vier brieven mogen ontvangen vanuit FNV over deze kwestie."

Het bedrijf hoopt dat FNV Taxi zijn pijlen niet alleen op hen richt, maar juist ook op de opdrachtgevers van de taxibedrijven (gemeentes en zorginstellingen). Zo pleit de taxibranche er al langere tijd voor dat opdrachtgevers via de zogeheten 80-20 regeling hun medewerkers voor 80 procent voor niet-gereden ritten blijft betalen. "Sinds half maart hebben enkele opdrachtgevers zich daaraan gehouden, maar het overgrote deel niet", aldus Taxiwerq.

Het bedrijf vreest dat de 80-20 regeling niet zal aansluiten op de NOW-regeling, waardoor taxibedrijven niet weten waar ze aan toe zijn en een groot deel van het contractvervoer na september zal instorten.

Fieten laat weten dat hij zijn werknemers en FNV Taxi donderdag graag ontvangt, zodat over de situatie gepraat kan worden.

Meer uit Financieel

Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

19 minuten geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

31 minuten geleden
Shell stijgt, ING daalt op druk Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verdubbelde de winst in het afgelopen kwartaal door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Topman Wael Sawan sprak van zeer sterke resultaten. Om aandeelhouders te belonen, gaat Shell voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel won ruim 3 procent.

1 uur geleden
Randstad: AI zorgt voor groei techmedewerkers, niet voor krimp

DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."

1 uur geleden
Adidas groeit met kleding en sportspullen, schoenenverkoop hapert

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.

1 uur geleden
Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

2 uur geleden