
Taxibedrijven profiteren van staking streekvervoer
MAASTRICHT (ANP) - De staking in het streekvervoer zorgt voor extra klandizie bij een aantal taxibedrijven. Dat zien onder meer de Taxi Centrale Maastricht en Brabotax in Eindhoven. "We hebben het veel drukker dan normaal", zegt Pieter Petersen van de Taxi Centrale Maastricht. "Ik denk dat we ongeveer 20 procent meer ritjes hebben."
Wat Petersen verbaast, is dat veel mensen in de Limburgse hoofdstad niet op de hoogte zijn van de staking. Op het laatste moment wijken ze volgens hem dan toch nog uit naar een taxi. Vooral in de vroege ochtend hadden de chauffeurs het druk met mensen die naar hun werk moesten. De taxicentrale rijdt met vijftien auto's, maar vanwege de staking had het bedrijf nog een aantal onderaannemers erbij gevraagd, waardoor er 21 taxi's beschikbaar waren. Desondanks moesten er toch nog ritjes worden geweigerd.
Petersen denkt dat het vrijdag wat rustiger zal zijn, aangezien meer mensen dan op de hoogte zullen zijn van de acties of thuis werken.
Treinreizen met de NS
Ook bij taxicentrale Brabotax in Eindhoven was het donderdagochtend drukker dan normaal. "Met name in de spits", zegt centralist Hamza. "Dat kwam zowel door de sneeuw als door de staking." Het bedrijf was echter voorbereid en had extra mensen aan het werk, aldus de centralist.
Busbedrijf Flixbus merkt eveneens de gevolgen van de staking en ziet een toename van het aantal reserveringen met 15 procent, laat een woordvoerder weten. Ook bij eerdere ov-stakingen wisten mensen de busvervoerder, die ook buiten Nederland actief is, meer te vinden.
Spits
De NS zag tijdens de ochtendspits iets minder reizigers dan op een normale donderdagochtend. Tussen 06.00 en 09.00 uur ging het gemiddeld om "een procent of 5". Volgens de woordvoerder is het speculeren waar dat precies door komt. "De treinreis is vaak onderdeel van een langere reis waarbij mensen ook gebruik maken van streekvervoer. Het kan dat dat vanwege de staking niet mogelijk was of te onzeker", aldus de woordvoerder. "Maar het kan ook dat mensen de trein helemaal hebben gemeden vanwege het gedoe in het ov."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP/BELGA) - Abonnees van De Telegraaf krijgen woensdag een onvolledige versie van hun krant. In sommige delen van het land wordt de krant helemaal niet bezorgd. Oorzaak is een langdurige netwerkstoring die de redacties van verschillende Mediahuis-ranten dinsdagavond heeft getroffen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Archief in Den Haag heeft 25 eeuwenoude documenten teruggekregen die tien jaar geleden waren gestolen door een toenmalig medewerker. Kunstdetective Arthur Brand kreeg de stukken in handen en bracht ze in samenwerking met de Amsterdamse politie terug naar Den Haag. Onder de archiefstukken zijn onder meer een verslag van de eerste vergadering van de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) uit 1602 en een scheepslogboek van admiraal Michiel de Ruyter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse experts bouwen samen een nieuw satellietsysteem dat wereldwijd de uitstoot van de belangrijkste broeikasgassen nauwkeurig kan meten. De twee satellieten brengen naast 'pluimen' van koolstofdioxide (CO2) en methaangas ook luchtvervuiling door stikstofdioxide (NO2) in kaart. Dat doen ze volgens planning vanaf 2028. De betrokken organisaties noemen het "een uniek Europees meetsysteem".
1 uur geledenOOSTERBEEK (ANP) - Een man die dinsdag in het Gelderse Oosterbeek is aangehouden is in het politievoertuig onwel geworden en overleden. De politie meldt dat hulp niet mocht baten en dat de Rijksrecherche, die onder het Openbaar Ministerie valt, onderzoek doet naar de omstandigheden.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De gemeenteraad van Enschede heeft voor een plan gestemd om fatbikes uit de binnenstad te verbannen. Die motie komt uit de koker van VVD-raadslid Rachel Denneboom. Hoewel de motie is aangenomen, benadrukte wethouder Marc Teutelink dat een verbod juridisch niet zomaar mogelijk is. Hij steunde het plan toch door het te interpreteren als een onderzoek naar betere veiligheid.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met een minuut stilte, toespraken en gezang hebben naar schatting rond de 250 gelovigen actie gevoerd bij de Protestantse Kerk Nederland (PKN) in Utrecht. De veelal in het rood geklede betogers willen dat de PKN zich meer uitspreekt tegen de oorlogvoering van Israël in Gaza en het optreden van Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag werkstraffen van 180 uur geëist tegen de kapitein van een snelboot en een schipper van de watertaxi die in oktober 2022 op de Waddenzee een dodelijke aanvaring hadden. Daarnaast eiste het OM in de rechtbank in Leeuwarden voorwaardelijke celstraffen van drie maanden tegen beide verdachten.
18 uur geleden