Taxibedrijf Bolt miljarden waard na nieuwe investering
TALLINN (ANP) - Uber-concurrent Bolt heeft een investering van 600 miljoen euro opgehaald om een boodschappenbezorgdienst op te zetten. Aan het Estse bedrijf achter de taxi-app hangt daarmee een prijskaartje van 4 miljard euro. Bolt is actief in 45 landen in Europa en Afrika, waaronder Nederland. In de vier grote steden rijden taxi's van het bedrijf rond.
Behalve een taxidienst heeft Bolt ook al een maaltijdbezorgtak. Daar komt binnenkort de boodschappenbezorgdienst met de naam Bolt Markets bij. In de komende maanden moet die in tien Europese landen beschikbaar komen. Nederland zit niet bij de eerste landen waar Bolt de nieuwe dienst wil aanbieden.
Met de waardering van 4 miljard euro is het niet-beursgenoteerde Bolt nog een kleine partij. Uber heeft op dit moment een beurswaarde van een kleine 69 miljard euro en het alleen in Noord-Amerika actieve Lyft is ruim 15 miljard euro waard.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
19 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
1 uur geledenROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
3 uur geleden