Taxi-apps uit de gratie op Wall Street, Fed zorgt voor opluchting
NEW YORK (ANP) - Aanbieders van taxi-apps Uber en Lyft waren woensdag duidelijk uit de gratie geraakt op de aandelenbeurzen van New York. Beleggers schrokken met name van de resultaten van Lyft, dat veel meer geld verwacht uit te moeten geven om chauffeurs aan zich te binden. De belangrijkste graadmeters op Wall Street boekten de grootste dagwinst sinds mei 2020 na het rentebesluit van de Federal Reserve.
Lyft verloor uiteindelijk bijna 30 procent aan beurswaarde. Uber daalde 4,7 procent, ondanks een sterk gestegen omzet in het voorbije kwartaal. Dit techbedrijf zei in tegenstelling tot Lyft weinig moeite te hoeven doen om chauffeurs aan te trekken, maar leed nog wel een fors verlies.
De Fed verhoogde de rente met een half procentpunt, wat sinds 2000 niet meer was voorgekomen. In een toelichting zei voorzitter Jerome Powell ook bij de komende rentevergaderingen vergelijkbare stappen te verwachten, wat de vrees voor nog forsere verhogingen wegnam. Hogere rentes zijn doorgaans slecht voor de waardering van aandelen, omdat veiliger geachte obligaties dan aantrekkelijker worden.
Airbnb
De Dow-Jonesindex steeg 2,8 procent tot 34.061,06 punten en de brede S&P 500 won 3 procent tot 4300,17 punten. Techbeurs Nasdaq won 3,2 procent tot 12.964,86 punten.
Airbnb steeg 7,7 procent. Het woningverhuurplatform profiteerde van het verdere herstel van de reiswereld na de coronacrisis en passeerde voor het eerst de grens van 100 miljoen boekingen in het eerste kwartaal van een jaar. Vergeleken met dezelfde periode in 2019, voor de coronapandemie, was het aantal geboekte nachten via het platform bijna een derde hoger.
Starbucks
Starbucks werd bijna 10 procent meer waard. De koffieketen heeft de omzet in China in het afgelopen kwartaal zien dalen door de coronalockdowns in het land. Ondanks de dalende verkopen in China wist het concern door sterke verkopen en prijsverhogingen in Noord-Amerika toch een recordomzet te boeken.
Er was ook overnamenieuws. Beursuitbater Intercontinental Exchange (min 4 procent) koopt software- en databedrijf Black Knight voor ruim 13 miljard dollar. Dat laatste bedrijf steeg bijna 15 procent na het nieuws.
De olieprijzen gingen omhoog na het voorstel van de Europese Commissie om binnen een halfjaar de invoer van ruwe aardolie uit Rusland te verbieden. Een vat Amerikaanse olie kostte 5,4 procent meer op 107,93 dollar. Brent-olie werd 5,2 procent duurder op 110,42 dollar per vat. De euro was 1,0611 dollar waard, tegen 1,0546 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
6 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.
3 uur geleden