Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel wil mogelijk waterstof uit Noorwegen importeren

Tata Steel wil mogelijk waterstof uit Noorwegen importeren

OSLO (ANP) - Staalconcern Tata Steel, bekend van het hoogovencomplex bij IJmuiden, wil mogelijk waterstof uit Noorwegen importeren. Het bedrijf start samen met een aantal andere ondernemingen een onderzoek naar de economische haalbaarheid van dit plan, hebben ze bekendgemaakt in Noorwegen tijdens het werkbezoek van koning Willem-Alexander en minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei.

Groene waterstof wordt internationaal gezien als belangrijk voor de verduurzaming van de industrie. De brandstof is echter nog niet in grote hoeveelheden voorradig. In Nederland wil Tata Steel op termijn overstappen op waterstof. Maar eerst komt er nog een overgangsfase waarin de staalfabriek aardgas gebruikt in plaats van steenkool.

Het idee achter de nieuwe overeenkomst is om de import van vloeibare waterstof te onderzoeken. De waterstof zou in Noorwegen worden geproduceerd uit waterkracht. Deze zou dan worden gekoeld om het product vloeibaar te maken en te verschepen. De vloeibare waterstof moet vervolgens naar de haven van Amsterdam en weer gasvormig worden gemaakt. Hierna zou de waterstof via het geplande pijpleidingnetwerk naar Tata Steel en andere bedrijven kunnen gaan.

De partijen willen ook onderzoeken of het slim is om bij het productieproces in Nederland vrijgekomen CO2 af te vangen en naar Noorwegen te exporteren. Daar zou de CO2 dan permanent kunnen worden opgeslagen. Bij het maken van staal komt ook in de nieuwe Groen Staal-installaties namelijk nog CO2 vrij, al gaat het volgens Tata Steel om een fractie van wat er vrijkomt bij het maken van staal op basis van kolen. Door deze CO2 af te vangen en op te slaan, wil Tata Steel in Nederland volledig klimaatneutraal staal maken.

Meer uit Financieel

Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

6 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

7 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

10 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

13 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

23 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 dag geleden