Tata Steel wil mogelijk waterstof uit Noorwegen importeren
OSLO (ANP) - Staalconcern Tata Steel, bekend van het hoogovencomplex bij IJmuiden, wil mogelijk waterstof uit Noorwegen importeren. Het bedrijf start samen met een aantal andere ondernemingen een onderzoek naar de economische haalbaarheid van dit plan, hebben ze bekendgemaakt in Noorwegen tijdens het werkbezoek van koning Willem-Alexander en minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei.
Groene waterstof wordt internationaal gezien als belangrijk voor de verduurzaming van de industrie. De brandstof is echter nog niet in grote hoeveelheden voorradig. In Nederland wil Tata Steel op termijn overstappen op waterstof. Maar eerst komt er nog een overgangsfase waarin de staalfabriek aardgas gebruikt in plaats van steenkool.
Het idee achter de nieuwe overeenkomst is om de import van vloeibare waterstof te onderzoeken. De waterstof zou in Noorwegen worden geproduceerd uit waterkracht. Deze zou dan worden gekoeld om het product vloeibaar te maken en te verschepen. De vloeibare waterstof moet vervolgens naar de haven van Amsterdam en weer gasvormig worden gemaakt. Hierna zou de waterstof via het geplande pijpleidingnetwerk naar Tata Steel en andere bedrijven kunnen gaan.
De partijen willen ook onderzoeken of het slim is om bij het productieproces in Nederland vrijgekomen CO2 af te vangen en naar Noorwegen te exporteren. Daar zou de CO2 dan permanent kunnen worden opgeslagen. Bij het maken van staal komt ook in de nieuwe Groen Staal-installaties namelijk nog CO2 vrij, al gaat het volgens Tata Steel om een fractie van wat er vrijkomt bij het maken van staal op basis van kolen. Door deze CO2 af te vangen en op te slaan, wil Tata Steel in Nederland volledig klimaatneutraal staal maken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
2 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
6 uur geleden