Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel waarschuwt voor mogelijke consequenties van rechtszaak

Tata Steel waarschuwt voor mogelijke consequenties van rechtszaak

VELSEN (ANP) - Tata Steel Nederland waarschuwt voor "verregaande consequenties" als een belangrijke rechtszaak over de Kooks- en Gasfabrieken op het hoogovencomplex bij IJmuiden in het nadeel van het staalbedrijf uitpakt. "Een eventuele intrekking van de vergunning van de Kooks- en Gasfabrieken zou een funest effect hebben op de interne processen binnen ons bedrijf", waarschuwde de onderneming een dag voor de zitting in Haarlem van dinsdag.

De zaak gaat over de last onder dwangsommen die door de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD) zijn opgelegd aan het bedrijf in verband met zogenoemde ongare ovens. In de installaties worden steenkolen bewerkt tot kooks die samen met ijzererts in de Hoogovens worden omgezet tot ruwijzer. Tata Steel streeft daarbij altijd naar een gare oven, wat betekent dat alle vluchtige bestanddelen uit de kolen zijn vrijgekomen. Maar soms lukt dat laatste niet helemaal en ontsnapt er toch een rookwolk of moet er gas worden afgefakkeld.

Het bedrijf neemt naar eigen zeggen meerdere maatregelen om ongare ovens te voorkomen, bijvoorbeeld door goed de temperaturen in de oven te meten. Maar het volledig voorkomen van ongare ovens zou technisch onmogelijk zijn. De uitkomst van deze beroepsprocedure is daarom van groot belang, aldus de onderneming.

Kooksgas

Wat meespeelt, is dat alle fabrieken op het terrein tot elkaar in verhouding staan. De ene fabriek werkt voor de andere en sluiting van de ene betekent volgens Tata Steel automatisch dat de gehele bedrijfsketen wordt verstoord.

Als de zaak uitmondt in het intrekken van de vergunning, betekent dat ook het verlies van kooksgas. Dat gas ontstaat bij de productie van kooks en wordt ook ingezet in cruciale bedrijfsprocessen. "Valt dit weg, dan zal voor deze processen grote hoeveelheden aardgas moeten worden ingezet. Dit druist in tegen alle (nationale) belangen om het gebruik van aardgas juist zoveel mogelijk te beperken", redeneert Tata Steel.

Het bedrijf voorziet in dat geval ook een groot nadelig effect op zijn financiële positie, wat weer gevolgen zou hebben voor het vergroeningsproces waar Tata Steel aan werkt. "Hiermee komt onze Groen Staal-transitie in gevaar omdat we dan niet meer over voldoende middelen beschikken voor de benodigde investeringen."

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

15 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 dag geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

2 dagen geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

2 dagen geleden