Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel veroordeelt uitspraken personeel over klimaatactivisten

Tata Steel veroordeelt uitspraken personeel over klimaatactivisten

IJMUIDEN (ANP) - De directie en de centrale ondernemingsraad van Tata Steel zeggen "met afschuw" kennis te hebben genomen van uitspraken die medewerkers hebben gedaan in WhatsApp- en Facebookgroepen over een demonstratie die maandag wordt gehouden door klimaatactivisten bij de fabriek in IJmuiden.

"De taal die wij hebben gelezen en gehoord is volstrekt onacceptabel, kwetsend en keuren wij ten sterkste af. Wij willen zo snel mogelijk alle feiten boven water hebben en met de betrokkenen een stevig gesprek voeren. Op basis daarvan zullen wij bekijken welke maatregelen genomen moeten worden", aldus Hans van den Berg, topman van Tata Steel Nederland, in een verklaring.

Het Noordhollands Dagblad meldde zaterdag in het bezit te zijn van screenshots van conversaties in een WhatsAppgroep van een deel-ondernemingsraad van Tata. Daarin doen de werknemers ferme uitspraken over de aan Extinction Rebellion verwante actiegroep Kappen met Kolen. Tientallen leden van die groep willen maandag een 'die-in' houden bij de toegangspoort van Tata door als 'lijken' op de grond te gaan liggen.

Vicevoorzitter Gerrit Idema van de centrale ondernemingsraad zegt volgens de krant: "Gelijk de oven in dan gaat het niet stinken." Een ander lid van de ondernemingsraad voeg toe: "Arbeit macht Frei wou ik erbij zetten als hint." Een ander or-lid schrijft: "Hebben wij die kist nog ergens liggen die we hebben gebruikt met de stakingen? Kunnen we ze gelijk wegdragen", met toevoeging van smiley's en een plaatje van een lijkkist.

Meer uit Binnenland

Voetballers Telstar in IJmuiden gehuldigd tijdens promotiefeest

IJMUIDEN (ANP) - De voetballers van Telstar zijn op een bomvol Plein 1945 in IJmuiden gehuldigd nadat ze zondag promotie naar de Eredivisie hadden afgedwongen met een 1-3 winst op Willem II. De spelers kwamen een voor een het podium op en werden met luid applaus en gezang ontvangen door honderden fans. De spelersgroep en staf zorgden dat het publiek de bokaal voor de promotie geen moment uit het oog verloor.

31 minuten geleden
Agema hoopt deze week op overeenstemming over zorgakkoord

AMERSFOORT (ANP) - Zorgminister Fleur Agema (PVV) hoopt deze week overeenstemming over het zorgakkoord te bereiken. Dinsdag praat zij weer met betrokken partijen, zei ze maandag na afloop van een zorgtop in Amersfoort.

36 minuten geleden
Waddengebied tegen Hermans: los 'grensdispuut' om stroomkabels op

LEEUWARDEN (ANP) - Samenwerkende partijen in het Waddengebied hebben minister Sophie Hermans gevraagd om met Duitsland een oplossing te vinden voor een mogelijke route van stroomkabels van windparken op zee. De voorkeur van het noorden gaat uit naar een route om de Nederlandse Waddeneilanden heen, naar de Eemshaven in Groningen. De minister van Klimaat en Groene Groei wil de kabels onder Schiermonnikoog, de Waddenzee en Groningse landbouwgrond laten lopen, onder meer omdat de 'oostelijke' route door het grensgebied gaat. De Duitse autoriteiten zouden daaraan niet willen meewerken.

56 minuten geleden
Limburgse proef gestart met gratis ov tijdens daluren voor minima

SITTARD (ANP) - In Sittard is maandag officieel de proef begonnen waarbij Limburgers met een minimuminkomen buiten de drukke spitsuren gratis met het regionale openbaar vervoer kunnen reizen. Vooralsnog richt het initiatief Dal Vrij Limburg zich op mensen met een bijstandsuitkering in Maastricht, Heerlen, Sittard-Geleen, Roermond, Weert, Nederweert en Venlo, maar de komende tijd sluiten ook andere Limburgse gemeenten aan, meldt de provincie.

1 uur geleden
Hulst stopt noodopvang asielzoekers, vindt vergoeding te laag

HULST (ANP) - Een crisisnoodopvang voor asielzoekers in Hulst gaat op 1 juli dicht. De vergoeding vanuit de overheid gaat omlaag en "dat nieuwe bedrag is niet meer kostendekkend", laat de Zeeuws-Vlaamse gemeente maandag weten.

1 uur geleden
Van der Linden niet vervolgd voor afpersing vanwege gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Marc van der Linden wordt door het Openbaar Ministerie niet vervolgd voor afpersing. Dat heeft het OM maandag na berichtgeving van het AD bevestigd.

2 uur geleden
OM wil ruim 221 miljoen aan crimineel vermogen van 'Bolle Jos'

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag de ontneming geëist van ruim 221 miljoen euro van veroordeeld drugshandelaar Jos Leijdekkers, beter bekend als Bolle Jos. Het gaat om een recordbedrag - niet eerder werd zo veel geld van een veroordeelde crimineel in een ontnemingsprocedure gevorderd.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!