Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel sluit eerdere sluiting Kooksgasfabriek 2 niet uit

Tata Steel sluit eerdere sluiting Kooksgasfabriek 2 niet uit

DEN HAAG (ANP) - Hans van den Berg, topman van de Nederlandse tak van Tata Steel, is "heel blij" dat het kabinet steun heeft uitgesproken voor het verduurzamingsplan dat de staalfabrikant heeft ingediend. Hij sluit ook niet uit dat de vervuilende en verouderde Kooksgasfabriek 2 eerder dicht kan dan 2029. Maar dat is onderdeel van maatwerk, waarover Van den Berg nog in gesprek gaat met de overheid.

Dat zegt de staalbaas naar aanleiding van een onderzoek van oud-minister Hans Wijers en topconsultant Frans Blom naar de plannen van Tata. Daarbij is ook naar alternatieven gekeken. De onderzoekers concluderen evenwel dat het plan waar het staalbedrijf zelf mee kwam "de meest logische optie" lijkt. Van den Berg vindt het een goede zaak dat het kabinet daarop meteen heeft gezegd door te willen met dat plan.

Over Kooksgasfabriek 2 was recent nog ophef. Volgens een onderzoek van een expertgroep, onder leiding van hoogleraar Marcel Levi, zou de schadelijke fabriek op het terrein in Velsen-Noord zo spoedig mogelijk dicht moeten met het oog op gezondheidsrisico's.

Snel afspraken

"Die sluiting is nu gepland voor 2029 zodat we daarna kunnen overstappen op nieuwe technieken om de overgang naar groen staal te maken", licht Van den Berg toe. De fabriek is volgens hem een "geïntegreerd onderdeel van de productieketen, wat het best ingewikkeld maakt". Maar hij benadrukt tegelijkertijd dat "gezondheid op de eerste plaats moet staan".

Het kabinet heeft nu ook gezegd snel afspraken te willen met Tata Steel. Daarbij wil het kabinet ook kijken of het haalbaar is een deel van die plannen sneller uit te voeren, wat voor de overheid in de papieren kan lopen.

De overheid zal volgens het advies van Wijers en Blom hoe dan ook een bijdrage moeten leveren. Het plan van Tata zelf zou tussen de 0,5 miljard en 2 miljard euro aan investeringen met publiek geld vergen. Bij een versnelling zou daar tussen de 10 en 50 procent bij kunnen komen.

Meer uit Financieel

Tata Steel: CO2-uitstoot met 5 megaton omlaag door verduurzaming

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.

1 uur geleden
Staking distributiecentra raakt AH-winkels Rotterdam en Den Haag

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn raakt de winkels van het supermarktconcern in de regio Rotterdam en Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. De uitzendkrachten voeren sinds vorige week actie bij distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker omdat ze een goede eigen cao willen.

1 uur geleden
ING schrapt 230 banen bij tak voor grote zakelijke klanten

AMSTERDAM (ANP) - ING schrapt ongeveer 230 banen bij zijn tak voor grote zakelijke klanten. Het concern zegt dat de ingreep nodig is om zijn personeelsbestand "in evenwicht te brengen voor toekomstige groei". Volgens ING kampt de bank onder meer met tegenvallende inkomsten en verhevigde concurrentie, waardoor de kosten meer op de organisatie drukken.

2 uur geleden
Weinig beweging op Damrak ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien, na de stevige koerswinst op vrijdag. Beleggers deden het rustig aan ondanks de positieve stemming op Wall Street, waar de belangrijke S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden bereikten door optimisme aan het handelsfront. Zo bevestigde China vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de Verenigde Staten rond is. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.

2 uur geleden
Noors pensioenfonds doet defensiebedrijven in ban om Gaza

OSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israëlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.

3 uur geleden
Navigatiedienstverlener TomTom schrapt 300 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom schrapt driehonderd banen, bijna een tiende van het totaal. De reorganisatie bij de Nederlandse onderneming raakt onder meer de verkoopafdeling en ondersteunende functies. Meer dan de helft van de banen die verdwijnen is in het buitenland. Tegelijkertijd benadrukt het bedrijf "kunstmatige intelligentie te omarmen".

3 uur geleden
Consumentenbond: veel misleidende duurzaamheidsclaims Unilever

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen Unilever om misleidende duurzaamheidsclaims. De belangenorganisatie bekeek ruim 450 producten van Unilever en op meer dan de helft zouden onjuiste claims staan. Volgens de bond gebruikt Unilever, met merken als Hellmann's en Knorr, het containerbegrip 'duurzaam' vaak te algemeen.

3 uur geleden