Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel plaatst geluidsdemper bij de nieuwe oven

Tata Steel plaatst geluidsdemper bij de nieuwe oven

VELSEN (ANP) - Tata Steel plaatst een geluidsdemper bij een nieuwe oven in de staalfabriek. De nieuwe oven wordt in gebruik genomen in de Warmbandwalserij 2, waar plakken staal worden opgewarmd, uitgewalst en daarna worden opgerold.

Volgens de dorpsraad van Wijk aan Zee maakt de walserij nu al veel lawaai. Met de nieuwe oven worden er dikkere rollen staal verwerkt, waardoor de kans op lawaai nog groter is, aldus de raad. Daarom had de dorpsraad aan Tata Steel gevraagd om een geluidsdemper te plaatsen. De staalfabriek maakt dinsdag bekend dat de geluidsdemper geplaatst zal zijn voordat de nieuwe oven in gebruik wordt genomen.

Tata Steel plaatst de geluidsdemper in de bijbehorende schoorsteen van de nieuwe oven. Marco Workel, directeur op het gebied van gezondheid, veiligheid en milieu bij Tata Steel, zegt dat het bedrijf de oplossing voor een geluidsdemper een goed idee vindt. "De zorgen willen we wegnemen voor we de nieuwe installatie in gebruik nemen."

De raad had eerder aan de rechter en de overheid gevraagd om een geluidsdemper te verplichten, vanwege de schadelijkheid van geluidsoverlast voor de volksgezondheid. Hier gingen de overheid en rechter niet in mee. Dat Tata Steel na het verzoek van de raad alsnog een geluidsdemper installeert, vindt de dorpsraad "prijzenswaardig". De raad hoopt dat deze vorm van maatregelen nemen de "Tata Steel-nieuwe-stijl" is.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

24 minuten geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

27 minuten geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

2 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

4 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

7 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

13 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

16 uur geleden