Tata Steel optimistisch over voortgang verkoop Nederlandse tak
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Tata Steel denkt dat het boekenonderzoek bij zijn Nederlandse activiteiten eind december al klaar kan zijn. Volgens topman T.V. Narendran lijkt er bovendien goed draagvlak te bestaan voor de plannen om onder meer het hoogovencomplex in IJmuiden te verkopen.
Eind vorige week werd bekend dat het Zweedse staalbedrijf SSAB praat met Tata Steel over het inlijven van de Nederlandse tak van het Indiase concern. Narendran heeft vanuit India laten weten dat Tata Steel hierover inmiddels in gesprek is met de vakbonden en met de Nederlandse overheid. Vooralsnog lijken die het verkoopplan te ondersteunen, aldus de topman van het staalconcern. FNV en CNV reageerden vorige week al voorzichtig positief en minister Eric Wiebes van Economische Zaken stelde dat de deal aantrekkelijk leek.
Tata Steel zag vorig jaar nog een fusie van zijn Europese staalactiviteiten met die van het Duitse Thyssenkrupp stuklopen, door bezwaren van de Europese Commissie. Dat proces had erg lang geduurd en bijvoorbeeld Duitse vakbonden lagen lang dwars. Omdat er weinig overlap is in de markten die SSAB en Tata Steel Nederland bedienen, verwacht Narendran bij de nieuwe deal weinig concurrentiebezwaren vanuit Brussel.
SSAB is niet geïnteresseerd in het zwaar verlieslatende Britse deel van Tata Steel. Daarom is Tata Steel alvast begonnen met een proces om Tata Steel Nederland en Tata Steel UK van elkaar te scheiden. Narendran heeft de indruk dat het inmiddels niet meer zo slecht gaat met de Britse activiteiten als voorheen. Ze zouden al bijna quitte draaien. Tata Steel blijft ook in gesprek met de Britse regering over mogelijke maatregelen om de toekomst van de Britse tak op de lange termijn veilig te stellen. Daarbij worden alle opties bekeken om het bedrijf zelfvoorzienend te maken, zonder dat er in de toekomst enige financiële steun vanuit India nodig is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
22 uur geleden