Tata Steel optimistisch over voortgang verkoop Nederlandse tak
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Tata Steel denkt dat het boekenonderzoek bij zijn Nederlandse activiteiten eind december al klaar kan zijn. Volgens topman T.V. Narendran lijkt er bovendien goed draagvlak te bestaan voor de plannen om onder meer het hoogovencomplex in IJmuiden te verkopen.
Eind vorige week werd bekend dat het Zweedse staalbedrijf SSAB praat met Tata Steel over het inlijven van de Nederlandse tak van het Indiase concern. Narendran heeft vanuit India laten weten dat Tata Steel hierover inmiddels in gesprek is met de vakbonden en met de Nederlandse overheid. Vooralsnog lijken die het verkoopplan te ondersteunen, aldus de topman van het staalconcern. FNV en CNV reageerden vorige week al voorzichtig positief en minister Eric Wiebes van Economische Zaken stelde dat de deal aantrekkelijk leek.
Tata Steel zag vorig jaar nog een fusie van zijn Europese staalactiviteiten met die van het Duitse Thyssenkrupp stuklopen, door bezwaren van de Europese Commissie. Dat proces had erg lang geduurd en bijvoorbeeld Duitse vakbonden lagen lang dwars. Omdat er weinig overlap is in de markten die SSAB en Tata Steel Nederland bedienen, verwacht Narendran bij de nieuwe deal weinig concurrentiebezwaren vanuit Brussel.
SSAB is niet geïnteresseerd in het zwaar verlieslatende Britse deel van Tata Steel. Daarom is Tata Steel alvast begonnen met een proces om Tata Steel Nederland en Tata Steel UK van elkaar te scheiden. Narendran heeft de indruk dat het inmiddels niet meer zo slecht gaat met de Britse activiteiten als voorheen. Ze zouden al bijna quitte draaien. Tata Steel blijft ook in gesprek met de Britse regering over mogelijke maatregelen om de toekomst van de Britse tak op de lange termijn veilig te stellen. Daarbij worden alle opties bekeken om het bedrijf zelfvoorzienend te maken, zonder dat er in de toekomst enige financiële steun vanuit India nodig is.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
42 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
2 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar nog weinig last gehad van de oorlog in het Midden-Oosten. De goederenoverslag daalde licht, met 0,7 procent tot 103 miljoen ton, maar de overslag van onder meer ruwe olie, minerale olie, lng en containers nam toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de overvolle stroomnetten in Nederland kunnen huishoudens en bedrijven in meerdere provincies de komende jaren waarschijnlijk geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. "Als het niet dit jaar is dan ergens in de komende jaren. Nagenoeg heel Nederland staat nu op rood als je kijkt naar de vraag naar stroom en het aanbod", zegt energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
2 uur geleden