Tata Steel 'opgelucht' over hoe klimaatactie is verlopen
VELSEN (ANP) - De directie van Tata Steel in Velsen zegt "opgelucht" te zijn dat de klimaatactie bij het bedrijf "zonder incidenten is verlopen". Zaterdag aan het einde van de ochtend braken klimaatactivisten door de hekken en verschaften zich toegang tot het fabrieksterrein. Na ongeveer zes uur actievoeren besloten de demonstranten vrijwillig te vertrekken.
"Ik ben trots op onze medewerkers. Zij hebben de hele dag beheerst en correct gehandeld richting de activisten. En door iedere keer adequaat te reageren op veranderende omstandigheden hebben zij ongelukken en zeer gevaarlijke situaties voorkomen. Zij verdienen een groot compliment. Daardoor hebben de demonstranten hun zorg kunnen uiten", zegt Hans van den Berg, CEO van Tata Steel Nederland.
Volgens Van den Berg delen Greenpeace, Extinction Rebellion en anderen hetzelfde einddoel. "Het verder verminderen van uitstoot en de productie van groen staal, met zo min mogelijk impact op de omgeving en het klimaat. Ik hoop dat we ons samen kunnen richten op deze mooie stip aan de horizon."
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
11 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
19 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
21 uur geleden