Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel 'opgelucht' over hoe klimaatactie is verlopen

Tata Steel 'opgelucht' over hoe klimaatactie is verlopen

VELSEN (ANP) - De directie van Tata Steel in Velsen zegt "opgelucht" te zijn dat de klimaatactie bij het bedrijf "zonder incidenten is verlopen". Zaterdag aan het einde van de ochtend braken klimaatactivisten door de hekken en verschaften zich toegang tot het fabrieksterrein. Na ongeveer zes uur actievoeren besloten de demonstranten vrijwillig te vertrekken.

"Ik ben trots op onze medewerkers. Zij hebben de hele dag beheerst en correct gehandeld richting de activisten. En door iedere keer adequaat te reageren op veranderende omstandigheden hebben zij ongelukken en zeer gevaarlijke situaties voorkomen. Zij verdienen een groot compliment. Daardoor hebben de demonstranten hun zorg kunnen uiten", zegt Hans van den Berg, CEO van Tata Steel Nederland.

Volgens Van den Berg delen Greenpeace, Extinction Rebellion en anderen hetzelfde einddoel. "Het verder verminderen van uitstoot en de productie van groen staal, met zo min mogelijk impact op de omgeving en het klimaat. Ik hoop dat we ons samen kunnen richten op deze mooie stip aan de horizon."

Meer uit Binnenland

Man overleden bij schietincident in Haagse wijk Laak

DEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Grote brand in carrosseriefabriek in Tiel

TIEL (ANP) - In een carrosseriefabriek in Tiel is even voor middernacht vrijdagavond een grote brand uitgebroken. 22 brandweerploegen waren ter plaatse om de brand te bestrijden, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.

1 uur geleden
GGD Rotterdam: wees alert op mazelen tijdens Pasen en Koningsdag

ROTTERDAM (ANP) - De GGD Rotterdam-Rijnmond roept mensen op om extra goed te letten op klachten die bij mazelen passen, nu Pasen, Koningsdag en de meivakantie in aantocht zijn. In de regio Rotterdam zijn sinds februari tientallen gevallen bekend van mensen met de besmettelijke ziekte.

3 uur geleden
Asielzoekers met vermogen of inkomen moeten meebetalen aan zorg

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met eigen vermogen of een inkomen moeten gaan meebetalen aan hun zorgkosten. Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat dit een van de versoberingen van de asielzoekersopvang is.

5 uur geleden
Paaspop opent deuren en geeft startschot buitenfestivalseizoen

SCHIJNDEL (ANP) - Met het openen van de festivalpoorten heeft Paaspop in het Brabantse Schijndel vrijdag ook meteen het festivalseizoen geopend. Het driedaagse Paaspop is traditiegetrouw het eerste Nederlandse buitenfestival van het jaar.

8 uur geleden
Kabinet wil eigen AI-faciliteit, maar heeft er nu geen geld voor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland een eigen AI-faciliteit krijgt, waar bedrijven en onderzoeksinstellingen nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie kunnen ontwikkelen en testen. Maar daar is momenteel geen geld voor op de betrokken ministeries. Dat melden de ministers Dirk Beljaarts (Economische Zaken, PVV) en Eppo Bruins (Wetenschap, NSC) en staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitalisering, PVV) in een Kamerbrief.

8 uur geleden
Verdachte drie maanden langer vast in moordzaak Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige man die betrokken zou zijn bij de criminele organisatie achter de moord op Peter R. de Vries, moet drie maanden langer in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank Amsterdam bevolen.

8 uur geleden