Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel Nederland schrapt minder banen bij reorganisatie

Tata Steel Nederland schrapt minder banen bij reorganisatie

VELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel Nederland gaat minder banen schrappen met de eerder aangekondigde reorganisatie. De staalproducent wil 1224 voltijdsbanen laten verdwijnen, meldt een woordvoerder. Bij de aankondiging in april waren dit er nog 1600, ongeveer een op de vijf werknemers van het hoogovencomplex bij IJmuiden. Vakbonden zijn echter kritisch, aangezien de plannen een veel grotere groep mensen in grote onzekerheid storten.

Maandag heeft Tata Steel de gedetailleerde adviesaanvraag bij de ondernemingsraad intern verspreid. Daarin zijn de plannen volgens de staalproducent verder uitgewerkt. De reorganisatieplannen zijn onderdeel van een "transformatieprogramma" dat de winstgevendheid moet herstellen en de concurrentiepositie moet verbeteren. Tata Steel wil onder meer 150 miljoen euro aan personeelskosten per jaar besparen. Het bedrijf meldde in april al vooral managementfuncties te willen schrappen.

De omvang van de reorganisatie is volgens Tata Steel nog niet definitief. De directie moet er nog een beslissing over nemen.

'Onaangenaam verrast'

Volgens de bonden heeft de reorganisatie impact op zo'n 3250 functies en komen er ongeveer 2000 nieuwe functies bij. Daardoor verdwijnen onderaan de streep 1224 banen, waarvan ruim 420 door tijdelijke contracten niet te verlengen, te stoppen met een deel van de ingehuurde krachten en natuurlijk verloop zoals medewerkers die met pensioen gaan.

Bestuurder Hans Korver van vakbond De Unie is "onaangenaam verrast". "Dit klinkt gunstiger dan het bericht van april dit jaar. Maar we weten nu dat 3245 medewerkers boventallig worden. En dat er nog meer mensen in onzekerheid zitten."

'Niet te spreken'

CNV is "niet te spreken" over de plannen. Zo'n 4000 medewerkers hebben volgens bestuurder Marten Jukema gehoord dat ze mogelijk worden geraakt door de reorganisatie. "Deze mensen hebben geen idee waar ze aan toe zijn, ook omdat de omschrijvingen van de nieuwe vacatures nog ontbreken."

Ook FNV is ontevreden. "Het bedrijf schaft talloze bestaande functies af en verzint er nieuwe voor terug", zegt FNV-bestuurder Cihan Lacin. "Minstens 3500 medewerkers moeten straks solliciteren op een nieuwe baan binnen hun eigen bedrijf."

Eerder dreigden FNV en CNV al met een staking vanwege de reorganisatie. Lacin laat weten het er niet bij te willen laten zitten. "Als het aan de directie ligt, gaan ze vanaf oktober met de uitvoering van dit nieuwe plan starten. Wij denken daar toch echt anders over en zullen dan ook op zeer korte termijn met onze leden onze vervolgstappen bespreken."

Meer uit Financieel

Boeing onderzoekt nieuwe productieverhoging 737 MAX-toestellen

LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.

4 uur geleden
België op zoek naar andere leveranciers dan Damen voor fregatten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.

6 uur geleden
Oud-eigenaar British Steel dreigt met juridische stappen tegen VK

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.

7 uur geleden
Facebook en Instagram werken weer na storing, meldingen nemen af

MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.

9 uur geleden
Duizenden gebruikers van Facebook en Instagram melden storing

MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.

9 uur geleden
Bloomberg: Kimi K3-maker Moonshot AI plant beursgang in Hongkong

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.

10 uur geleden
Tesla wil productie in grote Duitse fabriek dit jaar opvoeren

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.

12 uur geleden