Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel naar rechter om cameratoezicht van omgevingsdienst

Tata Steel naar rechter om cameratoezicht van omgevingsdienst

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel stapt naar de rechter wegens de camera's die de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft opgehangen om toezicht te houden op de staalfabriek. Tata eist met een kort geding dat het cameratoezicht stopt, omdat volgens het bedrijf de privacy van de medewerkers niet gegarandeerd is.

Met de camera's houdt de OD NZKG rookwolken in de gaten die afkomstig zijn van Tata Steel. Een opmerkelijke donkere rookwolk kan erop wijzen dat er schadelijke stoffen worden uitgestoten.

Een woordvoerster zegt dat de staalfabriek wel medewerking verleent aan cameratoezicht zolang dit "voldoet aan wet-en regelgeving". De omgevingsdienst heeft volgens Tata Steel echter de vragen over privacy onvoldoende beantwoord. "Medewerkers moeten hun werk goed en veilig kunnen blijven doen zonder zich zorgen te hoeven maken om het cameratoezicht", aldus de woordvoerster.

Privacy

Volgens de omgevingsdienst zijn voldoende maatregelen genomen om de privacy van bezoekers en medewerkers van Tata Steel te waarborgen, bijvoorbeeld door de camera's op 450 meter afstand te plaatsen van de fabriek. Ook zijn de camera's gericht op de lucht, de onderkant van het beeld is met een zwart blok afgeschermd, aldus OD NZKG.

De toezichthouder liet eerder al weten dat de inzet van de camera's eerst juridisch is getoetst. "Daaruit kwam naar voren dat het mogelijk is om camerabeelden in te zetten bij het uitvoeren van toezicht en handhaving."

Het kort geding staat gepland op 21 april. Verder heeft Tata Steel het cameratoezicht ook gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens.

Meer uit Binnenland

Demonstratiestoet met tractoren op A35 in Overijssel bij Almelo

ALMELO (ANP) - Een stoet van ongeveer tachtig demonstrerende tractoren zorgt op de A35 tussen Zwolle en Enschede voor een verkeersopstopping, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Ze rijden op de rechter van twee rijstroken. Het veroorzaakt om 13.10 uur een file van 4,4 kilometer in de buurt van Almelo.

37 minuten geleden
Bolle Jos in Costa-zaak veroordeeld tot 14 jaar cel

TONGEREN (ANP/BELGA) - De voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, is in België veroordeeld tot veertien jaar celstraf in het omvangrijke drugsproces Costa. Van alle verdachten die donderdag hun straf hoorden, heeft de rechter hem de hoogste gevangenisstraf opgelegd.

2 uur geleden
Gemiddeld maar 12 millimeter neerslag in juli

HOUTEN (ANP) - In de maand juli is in Nederland gemiddeld maar 12 millimeter neerslag gevallen. Volgens Weeronline is dat 70 millimeter minder dan gemiddeld in juli in de periode 1998-2025.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat: storing verholpen, matrixborden werken weer

UTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.

4 uur geleden
Dode bij aanrijding op A27 bij Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.

4 uur geleden
Matrixborden in het noordoosten niet te bedienen door storing

UTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.

6 uur geleden
Bevolking groeide minder hard in eerste halfjaar, trend zet door

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.

7 uur geleden