Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tata Steel houdt medewerkers in onzekerheid'

'Tata Steel houdt medewerkers in onzekerheid'

IJMUIDEN (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld dat Tata Steel Europe nog geen concrete plannen kan melden over de aanstaande reorganisatie bij het staalconcern. Dat zegt vakbondsbestuurder Aad in ’t Veld, die door het bedrijf achter de hoogovens in IJmuiden is geïnformeerd. Ook vakbond CNV vindt het jammer dat er nog niet meer duidelijk is over de dreigende megabanenreductie.

Dat Tata Steel zou gaan reorganiseren was al eerder duidelijk geworden. De bonden waren maandag uitgenodigd bij het bedrijf en hadden dus verwacht dat Tata Steel met groot nieuws zou komen. Diverse media stellen op basis van ingewijden dat er mogelijk 3000 banen geschrapt moeten worden, waarvan de helft in Nederland. Een woordvoerder van Tata Steel wil dat niet bevestigen en zegt dat het bedrijf later een verklaring zal uitsturen.

"Er is alleen bevestigd dat er op personeel 170 miljoen euro bespaard moet gaan worden. Maar dat wisten we al", zegt In 't Veld over zijn gesprek met Tata Steel. Hij is er niet over te spreken dat het bedrijf medewerkers in het ongewisse laat en waarschijnlijk pas in de loop van volgend jaar zijn reorganisatieplannen wil uitwerken.

Groot banenverlies

De FNV'er is bang voor een groot banenverlies. "Als je 170 miljoen euro deelt door een gemiddeld jaarsalaris kom je op ongeveer 2500 banen die geschrapt zouden moeten worden." Hierover is volgens hem nog niets concreet en hij wijst erop dat de ontslagen in meerdere landen zouden kunnen vallen. Het staalconcern telt in Nederland zo'n 11.000 werknemers. In heel Europa werken meer dan 20.000 mensen bij het bedrijf.

CNV-bestuurder Peter Böeseken spreekt van een "verhaal op hoofdlijnen". "Meer hebben ze niet", zegt hij. Böeseken hoopt dat Tata Steel binnenkort alsnog meer informatie kan geven. Er is in Wales later deze maand nog een bijeenkomst met de Europese ondernemingsraad van Tata Steel.

Meer uit Financieel

Air France schort vluchten naar Madagaskar langer op

PARIJS (ANP) - Air France schort zijn vluchten naar Madagaskar op tot zeker vrijdag vanwege de onrust in het land. Dat heeft de luchtvaartmaatschappij laten weten aan persbureau AFP. Air France maakte eerder bekend tot dinsdag niet naar de Malagassische hoofdstad Antananarivo te vliegen.

17 minuten geleden
Japanse brouwer Asahi stelt cijferpublicatie uit na cyberaanval

TOKIO (ANP) - De Japanse bierbrouwer Asahi Group stelt de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit na een grote cyberaanval die brouwerijen van het bedrijf stillegde. Door die aanval zijn er ook problemen met toegang tot accountantgerelateerde informatie, waardoor de financiële rapportage vertraging oploopt, aldus Asahi.

59 minuten geleden
China legt Nexperia exportverbod op na opzijschuiven eigenaar

NIJMEGEN (ANP) - De Chinese regering heeft Nexperia een exportverbod opgelegd vanuit het Aziatische land, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. Onlangs greep de Nederlandse regering hard in bij Nexperia, waardoor de Chinese eigenaar Wingtech praktisch de zeggenschap over de Nijmeegse chipfabrikant heeft verloren.

2 uur geleden
Grieken staken tegen plan voor 13-urige werkdag

ATHENE (ANP/AFP/AFP) - Griekse werknemers staken dinsdag voor de tweede keer deze maand tegen plannen van de overheid om een optionele 13-urige werkdag in te voeren. Veerboten en treinen in het land vallen door de 24 uursstaking uit en openbare diensten liggen stil. Het openbaar vervoer in Athene rijdt volgens een beperkte dienstregeling.

2 uur geleden
Brussel moeilijk bereikbaar op nationale actiedag België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ga dinsdag niet met de auto naar Brussel, tenzij het niet anders kan. Die oproep doet overheidsdienst Brussel Mobiliteit op de nationale stakingsdag in België. In België wordt dinsdag landelijk gestaakt tegen het regeringsbeleid. Hierdoor is ongeveer de helft van de aankomende vluchten op Brussels Airport geschrapt. Ook rijden verschillende treinen van de NS niet naar de Belgische hoofdstad.

2 uur geleden
Damrak daalt in afwachting resultaten Amerikaanse banken

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.

3 uur geleden
Google steekt miljarden in datacenter in India

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Google wil miljarden investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in India. Het Amerikaanse bedrijf heeft plannen om de komende vijf jaar 15 miljard dollar (bijna 13 miljard euro) te steken in het zuiden van het Aziatische land, in de vorm van een groot datacenter en een AI-hub. Het gaat om de grootste investering van Google ooit in India.

3 uur geleden