Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel: geen uitnodiging voor gesprek met Remkes

Tata Steel: geen uitnodiging voor gesprek met Remkes

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt geen directe uitnodiging te hebben gekregen voor een gesprek volgende week met Johan Remkes, die is aangesteld als bemiddelaar in de stikstofcrisis. Dat is opvallend, want de staalfabrikant is de grootste uitstoter van stikstofoxiden in Nederland.

Remkes voert volgende week woensdag en donderdag gesprekken met verschillende bedrijven en sectororganisaties over het stikstofprobleem. Een woordvoerster van Tata Steel laat weten dat werkgeversorganisatie VNO-NCW mede namens het staalbedrijf het woord voert.

Ook de chemiebedrijven op het Limbugrse industrieterrein Chemelot werden niet uitgenodigd. Die staan hoog op de lijst van grootste uitstoters van ammoniak in Nederland. Ammoniak is de andere stikstofverbinding die schadelijk is voor de natuur.

VNO-NCW

Een woordvoerder van Remkes laat weten dat diens opdracht beperkt is tot het deel van het stikstofvraagstuk dat de agrarische sector en het landelijk gebied betreft. Daarom is er geen plek aan tafel ingeruimd voor Tata Steel of voor bijvoorbeeld Schiphol, dat na het staalconcern de grootste veroorzaker is van uitstoot van stikstofoxiden.

VNO-NCW zegt inderdaad aan te schuiven en namens haar leden het woord te voeren, maar kon nog niet zeggen met welke boodschap de lobby voor het bedrijfsleven komt. In een eerste reactie op de stikstofplannen die het kabinet in juni onthulde, noemden VNO-NCW en MKB-Nederland het goed dat het stikstofprobleem structureel wordt aangepakt. Tegelijkertijd hadden de organisaties liever gezien dat van alle ruimte die vrijkomt door het verlagen van de stikstofuitstoot ook een deel naar "wonen, werk en de energietransitie" gaat, in plaats van alleen naar natuurherstel.

ForFarmers

Grote veevoerbedrijven praten volgende week niet met Remkes en bewindslieden van het kabinet. ForFarmers zegt het belangrijk te vinden dat er eerst gesprekken zijn tussen vertegenwoordigers van boeren en de politiek, voordat ketenpartijen zoals veevoerbedrijven met het kabinet in gesprek gaan. Dit omdat boeren het hardst worden geraakt als de veestapel moet inkrimpen om de stikstofuitstoot te verlagen, redeneert een woordvoerster.

Branchegenoot De Heus plaatste vorige week al een statement waarin het bedrijf dezelfde reden geeft om niet in te gaan op Remkes' uitnodiging. De landbouwcoƶperatie Agrifirm, die ook veevoer verkoopt, meldde aan nieuwssite NU.nl ook niet in gesprek te gaan met Remkes voordat er structureel overleg met boeren is geweest.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

1 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

1 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

3 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

3 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

5 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

6 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.

6 uur geleden