Tata Steel: CO2-uitstoot met 5 megaton omlaag door verduurzaming
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.
In het verduurzamingsplan Groen Staal gaat Tata Steel het gebruik van steenkolen fors verlagen door over te stappen op aardgas en duurzaam opgewekte stroom. Volgens het concern is die vermindering van 5 megaton (5 miljard kilo)de grootste CO2-reductie door een bedrijf in Nederland ooit. Dat kan nog groter worden door in de toekomst ook gebruik te gaan maken van waterstof en opslag van CO2.
"Ons Groen Staal-plan, dat mede vorm is gegeven door de vakbonden, wordt volledig gesteund door ons moederbedrijf in India. Het betekent voor ons en voor de omgeving de komende jaren een ongekende verandering", zegt topman Hans van den Berg van Tata Steel Nederland. Volgens hem draagt die CO2-reductie bij aan het halen van de klimaatdoelstellingen van Nederland.
Voorbereidingen in gang
Naast CO2-reductie wil Tata Steel ook de geurbelasting verminderen en de uitstoot van bijvoorbeeld stikstof en andere stoffen aanzienlijk verlagen. "We gaan verder dan wettelijk van ons verwacht wordt. Innovatieve oplossingen maken dat ons bedrijf niet alleen nu ruimschoots aan de eisen voldoet, maar nog meerdere decennia toonaangevend is", zegt Jeroen Klumper. Hij is bij Tata Steel directeur voor de verduurzamingsplannen.
Klumper meldt dat de voorbereidingen van het Groen Staal-plan in volle gang zijn en dat daar iedere dag honderden mensen aan werken. "De bouwtekeningen zijn klaar, we weten waar de nieuwe fabrieken komen en wat dat betekent voor onze site."
Uitstoot fijnstof
Tata Steel wil ook de uitstoot van fijnstof verminderen door ertsvelden te overkappen. "Dit is een van de meest effectieve manieren om het verwaaien van stof van ons terrein terug te dringen. Hiermee wordt gevolg gegeven aan eerdere bevindingen van het RIVM. Hun onderzoek laat zien dat fijnstof van het Tata Steel-terrein, dat vooral afkomstig is van de ertsvelden, de grootste factor is in directe gezondheidseffecten onder omwonenden", aldus het bedrijf.
Andere maatregelen zijn bijvoorbeeld het terugdringen van geluidsoverlast en het overkappen van transportbanden.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
48 minuten geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
1 uur geleden