Tata Steel bereikt akkoord over Brits steunpakket
LONDEN (ANP) - Tata Steel heeft een overeenkomst gesloten met de Britse regering over een steunpakket van 500 miljoen pond, omgerekend ruim 580 miljoen euro, voor de grootste staalfabriek van het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de staalfabrikant vrijdag op zijn website. Eerder werd door Britse media al gemeld dat Tata Steel dicht bij een akkoord zou zijn. Het concern heeft al langer betoogd dat overheidssteun nodig is om het hoogovencomplex in Port Talbot in Wales open te houden.
Het akkoord maakt deel uit van een totale investering van 1,25 miljard pond, inclusief de overheidssubsidie van maximaal 500 miljoen pond, in het moderniseren van de staalproductie in Port Talbot met elektrische hooghovens. Het geld moet Tata Steel, dat zelf 700 miljoen pond investeert, helpen om de fabriek in Wales te vergroenen en het bestaan voor de lange termijn te verzekeren. Het bedrijf spreekt van de grootste investering in de Britse staalindustrie sinds decennia en de eerste grote stap in de richting van het koolstofvrij maken van de staalindustrie van het land.
De staalfabriek beschikt nu over twee hoogovens die 24 uur per dag werken om staal te produceren. Bij de fabriek, een van de grootste vervuilers van het Verenigd Koninkrijk, werken ongeveer 4000 mensen. Volgens Tata Steel zal met de voorgestelde investering een aanzienlijk deel van de werkgelegenheid behouden blijven. Het bedrijf geeft daarbij aan overleg te zullen plegen met de vakbonden over het voorgestelde transitietraject dat drie jaar gaat duren.
Verwoestende klap
De Britse vakbonden spreken volgens de BBC echter van een "verwoestende klap" voor de Britse staalindustrie. Het project zal volgens de bonden waarschijnlijk leiden tot een verlies van 3000 banen in heel het Verenigd Koninkrijk.
De staalfabriek in Port Talbot viel voorheen onder dezelfde Europese divisie als Tata Steel Nederland, maar inmiddels is het Nederlandse deel met de staalfabriek in IJmuiden een opzichzelfstaand dochterbedrijf binnen het Indiase concern.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
17 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
17 uur geleden