Tata Steel bereikt akkoord over Brits steunpakket
LONDEN (ANP) - Tata Steel heeft een overeenkomst gesloten met de Britse regering over een steunpakket van 500 miljoen pond, omgerekend ruim 580 miljoen euro, voor de grootste staalfabriek van het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de staalfabrikant vrijdag op zijn website. Eerder werd door Britse media al gemeld dat Tata Steel dicht bij een akkoord zou zijn. Het concern heeft al langer betoogd dat overheidssteun nodig is om het hoogovencomplex in Port Talbot in Wales open te houden.
Het akkoord maakt deel uit van een totale investering van 1,25 miljard pond, inclusief de overheidssubsidie van maximaal 500 miljoen pond, in het moderniseren van de staalproductie in Port Talbot met elektrische hooghovens. Het geld moet Tata Steel, dat zelf 700 miljoen pond investeert, helpen om de fabriek in Wales te vergroenen en het bestaan voor de lange termijn te verzekeren. Het bedrijf spreekt van de grootste investering in de Britse staalindustrie sinds decennia en de eerste grote stap in de richting van het koolstofvrij maken van de staalindustrie van het land.
De staalfabriek beschikt nu over twee hoogovens die 24 uur per dag werken om staal te produceren. Bij de fabriek, een van de grootste vervuilers van het Verenigd Koninkrijk, werken ongeveer 4000 mensen. Volgens Tata Steel zal met de voorgestelde investering een aanzienlijk deel van de werkgelegenheid behouden blijven. Het bedrijf geeft daarbij aan overleg te zullen plegen met de vakbonden over het voorgestelde transitietraject dat drie jaar gaat duren.
Verwoestende klap
De Britse vakbonden spreken volgens de BBC echter van een "verwoestende klap" voor de Britse staalindustrie. Het project zal volgens de bonden waarschijnlijk leiden tot een verlies van 3000 banen in heel het Verenigd Koninkrijk.
De staalfabriek in Port Talbot viel voorheen onder dezelfde Europese divisie als Tata Steel Nederland, maar inmiddels is het Nederlandse deel met de staalfabriek in IJmuiden een opzichzelfstaand dochterbedrijf binnen het Indiase concern.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
9 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden