Tata Steel bereikt akkoord over Brits steunpakket
LONDEN (ANP) - Tata Steel heeft een overeenkomst gesloten met de Britse regering over een steunpakket van 500 miljoen pond, omgerekend ruim 580 miljoen euro, voor de grootste staalfabriek van het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de staalfabrikant vrijdag op zijn website. Eerder werd door Britse media al gemeld dat Tata Steel dicht bij een akkoord zou zijn. Het concern heeft al langer betoogd dat overheidssteun nodig is om het hoogovencomplex in Port Talbot in Wales open te houden.
Het akkoord maakt deel uit van een totale investering van 1,25 miljard pond, inclusief de overheidssubsidie van maximaal 500 miljoen pond, in het moderniseren van de staalproductie in Port Talbot met elektrische hooghovens. Het geld moet Tata Steel, dat zelf 700 miljoen pond investeert, helpen om de fabriek in Wales te vergroenen en het bestaan voor de lange termijn te verzekeren. Het bedrijf spreekt van de grootste investering in de Britse staalindustrie sinds decennia en de eerste grote stap in de richting van het koolstofvrij maken van de staalindustrie van het land.
De staalfabriek beschikt nu over twee hoogovens die 24 uur per dag werken om staal te produceren. Bij de fabriek, een van de grootste vervuilers van het Verenigd Koninkrijk, werken ongeveer 4000 mensen. Volgens Tata Steel zal met de voorgestelde investering een aanzienlijk deel van de werkgelegenheid behouden blijven. Het bedrijf geeft daarbij aan overleg te zullen plegen met de vakbonden over het voorgestelde transitietraject dat drie jaar gaat duren.
Verwoestende klap
De Britse vakbonden spreken volgens de BBC echter van een "verwoestende klap" voor de Britse staalindustrie. Het project zal volgens de bonden waarschijnlijk leiden tot een verlies van 3000 banen in heel het Verenigd Koninkrijk.
De staalfabriek in Port Talbot viel voorheen onder dezelfde Europese divisie als Tata Steel Nederland, maar inmiddels is het Nederlandse deel met de staalfabriek in IJmuiden een opzichzelfstaand dochterbedrijf binnen het Indiase concern.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten die energieleveranciers in rekening brengen bij huishoudens met zonnepanelen zijn niet onredelijk in vergelijking met de kosten die leveranciers maken. Dat oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder vindt wel dat contracten moeilijk te vergelijken zijn, omdat energiebedrijven deze kosten op verschillende manieren doorberekenen aan hun klanten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. Olieaandelen stonden in de belangstelling door de toenemende druk die de Amerikaanse president Donald Trump op het olierijke Venezuela legt. Hij beval een totale blokkade van alle gesanctioneerde olietankers die van of naar Venezuela varen.
1 uur geledenMUNCHEN/PARIJS (ANP) - De Nederlandse quantumsector is de afgelopen jaren verder uitgebreid met nieuwe bedrijven en investeringen. Dat melden het Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw onderzoek naar de sector. De quantumtechnologie verder opschalen en commercialiseren is volgens de organisaties nu de grootste uitdaging.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen beleggen fors in techaandelen en zijn daarmee kwetsbaar voor een mogelijke AI-zeepbel. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag in een analyse. Volgens de toezichthouder zijn de fondsen gevoelig voor koersschommelingen van techaandelen, zeker nu er steeds vaker wordt gewaarschuwd voor de hoge waardering van die aandelen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery adviseert aandeelhouders waarschijnlijk het overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance af te wijzen. Dat melden verschillende media op basis van ingewijden, waaronder persbureau Reuters en zakenkrant Financial Times. Eerder sloot Warner Bros een overnamedeal met streamingplatform Netflix, waarna Paramount een concurrerend bod deed.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het wereldwijde verbruik van steenkool bereikt dit jaar een recordhoogte, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). In de jaren tot en met 2030 daalt de vraag naar de relatief vervuilende fossiele brandstof licht, verwacht de belangrijke adviseur voor energiebeleid.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters dreigt gegevens van premiumklanten van pornowebsite Pornhub te publiceren. De hackers zeggen data te hebben gestolen en eisen nu losgeld van Pornhub.
2 uur geleden