Tata Steel bereidt zich voor op 'alle scenario's' heffingen VS
VELSEN-NOORD (ANP) - Als de Verenigde Staten met importheffingen komen voor producten uit Europa dan heeft dit ook gevolgen voor Tata Steel. "Hoewel nog niet bekend, bereiden we ons voor op alle mogelijke scenario's", laat een woordvoerder van de staalfabrikant weten. "Onze collega's in de VS staan in nauw contact met relevante partijen zoals de Amerikaanse Kamer van Koophandel, de Nederlandse ambassade en vertegenwoordigers van de EU in de VS."
De Amerikaanse president Donald Trump wil importheffingen op producten uit Mexico, Canada en China en heeft gezegd dat ook de EU hierop kan rekenen. Tijdens zijn eerste termijn als president kwam hij al met extra heffingen op staal uit de EU.
Volgens de woordvoerder van Tata Steel zijn de VS al sinds midden vorige eeuw een belangrijke markt voor de staalfabrikant, "nu goed voor ongeveer 12 procent van onze totale afzet". "Als daar hogere tarieven worden ingevoerd, raakt dat ons."
De impact van heffingen viel volgens hem uiteindelijk in de vorige ambtsperiode van Trump mee. "Voor speciale en kritische producten werd toen een uitzondering gemaakt, waaronder voor staal. Wij leveren in de VS staal voor batterijen voor elektrische auto's, hoogwaardig verpakkingsstaal en andere geavanceerde en bijzondere staalsoorten die allemaal op dagelijkse basis gebruikt en verwerkt worden in de VS." Hij zegt niet te weten of die uitzondering nu ook weer wordt gemaakt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
16 uur geleden