Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is

Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft de bouw van een enorm windscherm afgerond. Het scherm met een hoogte van 18 meter en een lengte van ongeveer een kilometer is bedoeld om het verwaaien van stof vanaf het fabrieksterrein in IJmuiden tegen te gaan. Daardoor moet de overlast voor omwonenden "merkbaar afnemen", stelt het staalbedrijf.

Het hoge scherm staat rond de zogeheten grondstoffenvelden van Tata. In combinatie met andere maatregelen die het bedrijf de afgelopen jaren heeft genomen, verwacht Tata Steel dat het de neerslag van stof in de omgeving met 65 procent zal doen verminderen.

"Vanaf de grondstoffenvelden kunnen de kleinste deeltjes opwaaien en als stof in de omgeving neerdalen. Het windscherm is ontworpen om dit tegen te gaan", legt Tata uit. Om ervoor te zorgen dat het enorme scherm "maximaal opgaat in de omgeving", is het door een groep kunstenaars van een schildering voorzien.

300 miljoen euro

Na jarenlange klachten van omwonenden over overlast en diverse dwangsommen van de omgevingsdienst, besloot Tata Steel enkele jaren geleden 300 miljoen euro uit te trekken voor verbeteringen op milieugebied. Ook heeft het bedrijf plannen om uiteindelijk staal te gaan produceren met schone waterstof, in plaats van vervuilende steenkool. Diverse vervuilende installaties blijven de komende jaren echter wel doordraaien.

Omwonenden reageren afwachtend. "We gaan het zien, we zijn benieuwd", reageert Linda Valent, die Tata Steel als lid van de Dorpsraad Wijk aan Zee kritisch volgt. "We hoorden en merkten dat de afgelopen weken nog steeds stof neerdwarrelde. Of dat minder is, is nog niet te zeggen." Valent is benieuwd wat er uit nieuwe metingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) komt.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

33 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

18 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden