Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft de bouw van een enorm windscherm afgerond. Het scherm met een hoogte van 18 meter en een lengte van ongeveer een kilometer is bedoeld om het verwaaien van stof vanaf het fabrieksterrein in IJmuiden tegen te gaan. Daardoor moet de overlast voor omwonenden "merkbaar afnemen", stelt het staalbedrijf.
Het hoge scherm staat rond de zogeheten grondstoffenvelden van Tata. In combinatie met andere maatregelen die het bedrijf de afgelopen jaren heeft genomen, verwacht Tata Steel dat het de neerslag van stof in de omgeving met 65 procent zal doen verminderen.
"Vanaf de grondstoffenvelden kunnen de kleinste deeltjes opwaaien en als stof in de omgeving neerdalen. Het windscherm is ontworpen om dit tegen te gaan", legt Tata uit. Om ervoor te zorgen dat het enorme scherm "maximaal opgaat in de omgeving", is het door een groep kunstenaars van een schildering voorzien.
300 miljoen euro
Na jarenlange klachten van omwonenden over overlast en diverse dwangsommen van de omgevingsdienst, besloot Tata Steel enkele jaren geleden 300 miljoen euro uit te trekken voor verbeteringen op milieugebied. Ook heeft het bedrijf plannen om uiteindelijk staal te gaan produceren met schone waterstof, in plaats van vervuilende steenkool. Diverse vervuilende installaties blijven de komende jaren echter wel doordraaien.
Omwonenden reageren afwachtend. "We gaan het zien, we zijn benieuwd", reageert Linda Valent, die Tata Steel als lid van de Dorpsraad Wijk aan Zee kritisch volgt. "We hoorden en merkten dat de afgelopen weken nog steeds stof neerdwarrelde. Of dat minder is, is nog niet te zeggen." Valent is benieuwd wat er uit nieuwe metingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) komt.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ballast Nedam heeft in 2025 een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Ook nam het orderboek van het bouwbedrijf toe. Ballast Nedam werkt onder meer aan het Haagse bouwproject Waldorp Four. Daar bouwt het vier hoge woontorens vlak naast al bestaande lage woontorens. Ook houdt de bouwer zich veel bezig met infrastructuurprojecten. Ballast Nedam is daarnaast ook actief in het buitenland.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
3 uur geleden