Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft de bouw van een enorm windscherm afgerond. Het scherm met een hoogte van 18 meter en een lengte van ongeveer een kilometer is bedoeld om het verwaaien van stof vanaf het fabrieksterrein in IJmuiden tegen te gaan. Daardoor moet de overlast voor omwonenden "merkbaar afnemen", stelt het staalbedrijf.
Het hoge scherm staat rond de zogeheten grondstoffenvelden van Tata. In combinatie met andere maatregelen die het bedrijf de afgelopen jaren heeft genomen, verwacht Tata Steel dat het de neerslag van stof in de omgeving met 65 procent zal doen verminderen.
"Vanaf de grondstoffenvelden kunnen de kleinste deeltjes opwaaien en als stof in de omgeving neerdalen. Het windscherm is ontworpen om dit tegen te gaan", legt Tata uit. Om ervoor te zorgen dat het enorme scherm "maximaal opgaat in de omgeving", is het door een groep kunstenaars van een schildering voorzien.
300 miljoen euro
Na jarenlange klachten van omwonenden over overlast en diverse dwangsommen van de omgevingsdienst, besloot Tata Steel enkele jaren geleden 300 miljoen euro uit te trekken voor verbeteringen op milieugebied. Ook heeft het bedrijf plannen om uiteindelijk staal te gaan produceren met schone waterstof, in plaats van vervuilende steenkool. Diverse vervuilende installaties blijven de komende jaren echter wel doordraaien.
Omwonenden reageren afwachtend. "We gaan het zien, we zijn benieuwd", reageert Linda Valent, die Tata Steel als lid van de Dorpsraad Wijk aan Zee kritisch volgt. "We hoorden en merkten dat de afgelopen weken nog steeds stof neerdwarrelde. Of dat minder is, is nog niet te zeggen." Valent is benieuwd wat er uit nieuwe metingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) komt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
9 uur geleden