Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is

Tata Steel belooft minder stofoverlast nu windscherm klaar is

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft de bouw van een enorm windscherm afgerond. Het scherm met een hoogte van 18 meter en een lengte van ongeveer een kilometer is bedoeld om het verwaaien van stof vanaf het fabrieksterrein in IJmuiden tegen te gaan. Daardoor moet de overlast voor omwonenden "merkbaar afnemen", stelt het staalbedrijf.

Het hoge scherm staat rond de zogeheten grondstoffenvelden van Tata. In combinatie met andere maatregelen die het bedrijf de afgelopen jaren heeft genomen, verwacht Tata Steel dat het de neerslag van stof in de omgeving met 65 procent zal doen verminderen.

"Vanaf de grondstoffenvelden kunnen de kleinste deeltjes opwaaien en als stof in de omgeving neerdalen. Het windscherm is ontworpen om dit tegen te gaan", legt Tata uit. Om ervoor te zorgen dat het enorme scherm "maximaal opgaat in de omgeving", is het door een groep kunstenaars van een schildering voorzien.

300 miljoen euro

Na jarenlange klachten van omwonenden over overlast en diverse dwangsommen van de omgevingsdienst, besloot Tata Steel enkele jaren geleden 300 miljoen euro uit te trekken voor verbeteringen op milieugebied. Ook heeft het bedrijf plannen om uiteindelijk staal te gaan produceren met schone waterstof, in plaats van vervuilende steenkool. Diverse vervuilende installaties blijven de komende jaren echter wel doordraaien.

Omwonenden reageren afwachtend. "We gaan het zien, we zijn benieuwd", reageert Linda Valent, die Tata Steel als lid van de Dorpsraad Wijk aan Zee kritisch volgt. "We hoorden en merkten dat de afgelopen weken nog steeds stof neerdwarrelde. Of dat minder is, is nog niet te zeggen." Valent is benieuwd wat er uit nieuwe metingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) komt.

Meer uit Financieel

KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

25 minuten geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

1 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

2 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

3 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

4 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

5 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

6 uur geleden