Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel: alle opties bekijken voor productie staal

Tata Steel: alle opties bekijken voor productie staal

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel bekijkt alle opties voor de productie van 'groen staal'. Het gaat om de productie met behulp van waterstof, aardgas of elektriciteit. Dat zegt een woordvoerder van het staalbedrijf uit IJmuiden na berichtgeving van NU.nl dat wordt overwogen af te zien van het plan om staal te maken met groen waterstof dat wordt geproduceerd met windmolens op zee.

Tata zegt dat in mei werd aangekondigd dat sinds het opstellen van de verduurzamingsplannen in 2021 er veel is veranderd en dat het daarom noodzakelijk is om daar opnieuw naar te kijken. Het bedrijf verwijst onder meer naar de inflatie, verslechterde economische omstandigheden, energiecrisis, stikstofproblematiek en de extra klimaatmaatregelen van het kabinet.

Die nieuwe inzichten nopen het bedrijf de plannen opnieuw onder de loep te nemen en de technologie die daarbij hoort. "De transitie kan maar één keer. Dan moet het goed zijn", aldus de woordvoerder. "Ons uitgangspunt blijft een realistische, haalbare en breed gedragen route naar groen staal in een schone omgeving. Daar verandert niets aan."

Waterstof

Het bedrijf benadrukt dat er nu geen sprake van is om definitief af te zien van waterstof. "Onze belofte om de klimaatdoelstellingen te halen, staat fier overeind. Wij willen wel alle opties goed hebben afgewogen. Er is nog niks bepaald", aldus de woordvoerder.

De onderneming verwacht na de zomer meer te kunnen zeggen over de verduurzamingsplannen, want nu is dat nog te vroeg, aldus Tata. "Het is van belang om alle scenario’s goed te kunnen overwegen voordat we hier inhoudelijk iets extern over kunnen delen."

Participatietraject met omwonenden

Tata heeft de afgelopen maanden ook een participatietraject gehad met vragen van omwonenden over de verduurzamingsplannen. "Hoewel we nog in de eerste fase van de participatie zitten, hebben de reacties al effect gehad op de plannen en de uitvoering daarvan. Het meest zichtbaar is dat we opnieuw beoordelen welke techniek we gaan realiseren."

Nu gebruikt Tata nog vervuilende steenkool voor het proces om zuurstof te onttrekken aan ijzererts om daar zo ruw ijzer van te maken en uiteindelijk staal. Het bedrijf veroorzaakt daardoor de grootste uitstoot van alle industriebedrijven in Nederland.

Milieudefensie

Milieudefensie kwam al met een reactie op de berichtgeving. "Het lukt Tata Steel niet om snel genoeg te vergroenen om gevaarlijke klimaatverandering te stoppen. De overheid moet geen euro belastinggeld meer geven aan Tata Steel, nu het bedrijf toegeeft waarschijnlijk geen klimaatvriendelijk staal te kunnen maken."

Meer uit Financieel

KLM: nieuwe vliegbelasting maakt Nederland duurste EU-land

SCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.

10 minuten geleden
Medeoprichter Jerry Greenfield vertrekt bij Ben & Jerry's

SOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.

52 minuten geleden
PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.

54 minuten geleden
Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

10 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

10 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

10 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

11 uur geleden