Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata: onderzoek naar chroom-6 in grondwater kan paar weken duren

Tata: onderzoek naar chroom-6 in grondwater kan paar weken duren

VELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel onderzoekt hoe het kan dat in een aantal grondwatermonsters van het terrein van de staalfabriek chroom-6 is aangetroffen. Dit onderzoek kan mogelijk een aantal weken duren, "omdat het zorgvuldig moet gebeuren", vertelt Marco Workel, directeur op het gebied van gezondheid, veiligheid en milieu bij Tata Steel.

Als het bedrijf weet hoe het komt dat er chroom-6 werd gevonden en weet hoe ver de kankerverwekkende stof is verspreid, zal dat gepubliceerd worden. Overigens houdt het staalbedrijf de verontreiniging in het gebied al langer in de gaten. "Daarbij voeren we regelmatig metingen uit naar alle soorten chroom. We hebben chroom-6 nog nooit eerder aangetroffen", vertelt Workel.

De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) meldde vrijdag dat er chroom-6 is aangetroffen in het grondwater op het terrein van Tata Steel. De verontreiniging zit op vijf meter onder de grond. Op het Tata Steel-terrein wordt geen drinkwater gewonnen. Volgens GGD Kennemerland zou het geen gezondheidsrisico's met zich meebrengen, omdat mensen niet in aanraking komen met het grondwater op het terrein van Tata Steel.

De OD NZKG heeft Tata Steel gevraagd meer onderzoek te doen, om uit te kunnen sluiten dat chroom-6 zich via het grondwater kan verspreiden. Ook moet dat onderzoek uitwijzen of de stof onder de grond ecologische gevolgen heeft. De omgevingsdienst houdt toezicht op het onderzoek dat uitgevoerd wordt door de staalfabriek.

Chroom-6 zit in natuurlijke mineralen en wordt ook door mensen gemaakt voor de roestwerende eigenschap. Het kan schadelijk zijn voor de gezondheid en kan onder meer kanker veroorzaken.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

1 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

1 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

1 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

9 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

11 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

13 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

14 uur geleden