Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata: onderzoek naar chroom-6 in grondwater kan paar weken duren

Tata: onderzoek naar chroom-6 in grondwater kan paar weken duren

VELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel onderzoekt hoe het kan dat in een aantal grondwatermonsters van het terrein van de staalfabriek chroom-6 is aangetroffen. Dit onderzoek kan mogelijk een aantal weken duren, "omdat het zorgvuldig moet gebeuren", vertelt Marco Workel, directeur op het gebied van gezondheid, veiligheid en milieu bij Tata Steel.

Als het bedrijf weet hoe het komt dat er chroom-6 werd gevonden en weet hoe ver de kankerverwekkende stof is verspreid, zal dat gepubliceerd worden. Overigens houdt het staalbedrijf de verontreiniging in het gebied al langer in de gaten. "Daarbij voeren we regelmatig metingen uit naar alle soorten chroom. We hebben chroom-6 nog nooit eerder aangetroffen", vertelt Workel.

De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) meldde vrijdag dat er chroom-6 is aangetroffen in het grondwater op het terrein van Tata Steel. De verontreiniging zit op vijf meter onder de grond. Op het Tata Steel-terrein wordt geen drinkwater gewonnen. Volgens GGD Kennemerland zou het geen gezondheidsrisico's met zich meebrengen, omdat mensen niet in aanraking komen met het grondwater op het terrein van Tata Steel.

De OD NZKG heeft Tata Steel gevraagd meer onderzoek te doen, om uit te kunnen sluiten dat chroom-6 zich via het grondwater kan verspreiden. Ook moet dat onderzoek uitwijzen of de stof onder de grond ecologische gevolgen heeft. De omgevingsdienst houdt toezicht op het onderzoek dat uitgevoerd wordt door de staalfabriek.

Chroom-6 zit in natuurlijke mineralen en wordt ook door mensen gemaakt voor de roestwerende eigenschap. Het kan schadelijk zijn voor de gezondheid en kan onder meer kanker veroorzaken.

Meer uit Binnenland

Schuldhulpbranche ziet stijging hulpvragen en schuldregelingen

UTRECHT (ANP) - De branchevereniging voor schuldhulpverlening zag vorig jaar het aantal regelingen voor mensen met schulden toenemen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet (NVVK). Voorzitter Renate Richters zegt zich zorgen te maken "over mensen die zo'n laag inkomen hebben dat ze geen enkele ruimte over hebben om schulden af te lossen".

1 uur geleden
Politie arresteert twee mensen tijdens ongeregeldheden in Katwijk

KATWIJK (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Katwijk twee mensen aangehouden tijdens de ongeregeldheden die plaatsvonden rond een pro-Palestijns protest. Volgens de politie verstoorde een groep van ongeveer driehonderd personen de openbare orde en gooiden meerderen daarbij met stenen en bierflessen naar demonstranten en de politie.

5 uur geleden
Marco Kroon maakt zich niet druk om aangifte tegen hem

HILVERSUM (ANP) - De bekende militair Marco Kroon maakt zich niet druk om de aangifte die er tegen hem ligt, dat zei hij in het televisieprogramma Bar Laat. Hij greep in bij een demonstratie tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans op Bevrijdingsdag in Wageningen. De demonstranten hebben aangifte gedaan.

5 uur geleden
Pro-Palestijnse demonstranten door politie weggeleid uit Katwijk

KATWIJK (ANP) - De pro-Palestijnse groep die in Katwijk protesteerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door de politie het dorp uitgeleid. Het ging om ongeveer vijftien tot twintig mensen. Zij werden door tegendemonstranten die op het protest waren afgekomen uitgejoeld en kregen leuzen te horen als "oprotten naar je eigen land".

9 uur geleden
Groep demonstranten belaagd in Katwijk, noodbevel afgekondigd

KATWIJK (ANP) - Een groep mensen die in Katwijk demonstreerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door een andere groep belaagd, meldt Omroep West. De politie heeft daarop ingegrepen en de burgemeester heeft een noodbevel afgekondigd. Ook is er met stenen en bierflessen naar de politie gegooid.

9 uur geleden
Jiskefet krijgt Ere Zilveren Nipkowschijf

AMSTERDAM (ANP) - Het absurdistische programma Jiskefet krijgt dit jaar de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd woensdagavond bekendgemaakt door de organisatie achter de televisieprijs. In talkshow Eva werden ook de drie genomineerden bekendgemaakt voor de Zilveren Nipkowschijf, de oudste en meest gezaghebbende televisieprijs van Nederland.

11 uur geleden
Weekend 24 en 25 mei geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

ROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.

14 uur geleden