Tata-baas wijst uitnodiging Kamer af, D66 wil hem alsnog dwingen
DEN HAAG (ANP) - Topman Hans van den Berg van Tata Steel Nederland is niet van plan om in de Tweede Kamer uitleg te geven over de uitstoot van giftige stoffen door het staalbedrijf in IJmuiden. In plaats daarvan wil Tata bestuurder Marco Workel sturen, verantwoordelijk voor gezondheidsbeleid van het bedrijf. D66 is woedend en wil Van den Berg alsnog dwingen naar de Kamer te komen, bevestigt een partijwoordvoerder na berichtgeving door De Telegraaf.
In de Kamer was brede steun voor een hoorzitting met Van den Berg. D66'er Kiki Hagen wilde dat hij tekst en uitleg kwam geven over "het structureel overtreden van vergunningen, extreme milieu- en gezondheidsschade, procedures, tig dwangsommen en daarbovenop het niet waarmaken van beloften aan de omgeving".
Volgens haar kan "een onderdirecteur" vragen daarover niet beantwoorden. Daarom wil zij een parlementaire ondervraging, zodat Van den Berg wel verplicht is om te komen. Een woordvoerder van de partij zegt dat de kans "heel groot" is dat die ondervraging er komt.
Wegloopgedrag
Maar Tata vindt het juist gepast om Workel te sturen in plaats van Van den Berg. "De Kamer wilde een inhoudelijk gesprek over gezondheid en Tata Steel. Dan kom je uit bij Marco", aldus een woordvoerder.
Hagen spreekt van "wegloopgedrag" door Van den Berg. "Dit is een klap in het gezicht van omwonenden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden