Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tas controleren van winkelmedewerkers kost Apple 30,5 miljoen

Tas controleren van winkelmedewerkers kost Apple 30,5 miljoen

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple betaalt 30,5 miljoen dollar in een schikking met duizenden Amerikaanse winkelmedewerkers van het techconcern. Zij hadden geklaagd dat hun tassen aan het einde van hun dienst uitgebreid gecontroleerd moesten worden, maar dat ze de tijd die dit kostte niet doorbetaald kregen.

Het gaat om een al jaren voortslepende zaak. Bij het proces waren bijna 15.000 werknemers uit de staat Californië betrokken. Zij krijgen gemiddeld meer dan 1300 dollar uitgekeerd volgens de schikking die door een rechter is goedgekeurd. De advocaten die zich jaren hebben ingezet voor de zaak strijken ook nog 30 procent op van het schikkingsbedrag.

De zaak staat niet op zichzelf. Enkele jaren terug bepaalde de hoogste rechter in Californië al dat koffieketen Starbucks personeel nog wat moest doorbetalen nadat ze al uitgeklokt waren. Voor de Starbucks-medewerkers gold ook dat er na hun dienst nog een tijdrovende verplichting was waarmee het bedrijf bij de salariëring geen rekening had gehouden.

Meer uit Financieel

Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

3 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

9 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

14 uur geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

15 uur geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 dag geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

1 dag geleden