Target schiet omhoog op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen woensdag wat gas terug, na de stevige koersstijgingen van de afgelopen dagen. De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters eindigden wel weer in de plus. De handel kreeg vooral steun van bemoedigende inflatiecijfers. Warenhuisketen Target maakte een opmerkelijke koerssprong van bijna 18 procent, na de publicatie van een sterk kwartaalrapport.
Het bedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook viel de omzetdaling van het bedrijf mee. Target kampte dit jaar wel met hoge voorraden die tegen kortingen moesten worden verkocht.
Volgens topman Brain Cornell doen consumenten alleen noodzakelijke boodschappen en wordt er weinig uitgegeven aan extra's als elektronica en kleding. Ook zijn ze vooral op zoek naar aanbiedingen. Dankzij sterke verkopen van voedingsmiddelen en schoonheidsproducten hield Target de omzetdaling beperkt.
Meevallend inflatiecijfer
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de algehele Amerikaanse winkelverkopen. Die namen in oktober met 0,1 procent af. Daarnaast bleek dat de prijzen die producenten voor hun producten vragen in oktober met 0,5 procent zijn gedaald op maandbasis. Dinsdag werd al bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten vorige maand minder hard zijn gestegen dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer voedde de hoop dat de Federal Reserve klaar is met het verhogen van de rente en dat zorgde opnieuw voor koerswinsten op Wall Street.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde met een winst van 0,5 procent op 34.991,21 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,2 procent op 4502,88 punten en techgraadmeter Nasdaq klom een fractie tot 14.103,84 punten. De S&P 500 en de Nasdaq stegen een dag eerder al 1,9 en 2,4 procent en kenden daarmee de beste beursdag sinds april dit jaar.
General Motors
Sirius XM kreeg er ruim 6 procent bij. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft een belang genomen in het internet- en satellietradiobedrijf.
General Motors eindigde met een min van 0,2 procent. Het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise, dochterbedrijf van GM, heeft nog meer auto's van de openbare weg gehaald na een verkeersongeluk in oktober. Het bedrijf staakt nu ook alle ritten met auto's met personen achter het stuur. Eerder beëindigde Cruise alle ritten zonder mensen op de bestuurdersstoel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
8 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
8 uur geleden