Tapia van Feyenoord naar Spaanse voetbalclub Celta
VIGO (ANP) - Renato Tapia gaat in Spanje voetballen. De bijna 25-jarige middenvelder uit Peru ondertekende een contract voor vier jaar bij Celta de Vigo, dat ontsnapte aan degradatie uit La Liga. Celta had in de laatste speelronde aan een gelijkspel bij Espanyol (0-0) genoeg om Leganés één punt voor te blijven.
Tapia was transfervrij, nadat zijn contract bij Feyenoord was afgelopen. De 24-jarige international wist in 4,5 jaar bij Feyenoord nooit een onbetwiste basisspeler te worden. Hij speelde 45 competitiewedstrijden voor de Rotterdamse club, die hem in het seizoen 2018-2019 voor een half jaar uitleende aan Willem II. Van 2013 tot begin 2016 kwam Tapia uit voor FC Twente.
De Peruaan veroverde met Feyenoord in 2017 de landstitel en hij won ook twee KNVB-bekers en twee keer de Johan Cruijff Schaal. Met zijn land deed Tapia in 2018 mee aan het WK.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
25 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
6 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
8 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
19 uur geleden