
Tanzania installeert snel internet op Kilimanjaro
DODOMA (ANP/AFP) - Om toeristen en bergbeklimmers tegemoet te komen, heeft Tanzania snel internet geïnstalleerd op de Kilimanjaro, 's werelds hoogste vrijstaande berg. De Tanzaniaanse minister van Informatie noemt de installatie op 3720 meter hoogte "historisch".
De Kilimanjaro reikt tot 5895 meter boven de zeespiegel. De berg herbergt drie vulkanen, twee uitgedoofde en een slapende. "Voorheen was het gevaarlijk voor toeristen en klimmers die zich zonder internet in het gebied bevonden", aldus minister Nape Nnauye. Tot op zekere hoogte is iedereen vanaf nu bereikbaar, aan het einde van het jaar hoopt Nnauye ook op de top van de berg internettoegang te kunnen bieden.
De Kilimanjaro is een populaire toeristische attractie en een belangrijke bron van inkomsten voor Tanzania. Jaarlijks proberen zo'n 35.000 mensen de bergtop te bereiken. Het gebied maakt deel uit van het UNESCO Werelderfgoed.
Bergbeklimmers hebben op steeds meer plekken ter wereld toegang tot internet en andere moderne voorzieningen. Zo komen beklimmers van de Mount Everest onderweg naar boven bijvoorbeeld wifitoegangspunten en mobiele oplaadstations tegen.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beveiligingsdienst TSA, die op vliegvelden de veiligheidschecks uitvoert, verplicht reizigers niet langer hun schoenen uit te doen tijdens veiligheidscontroles op Amerikaanse luchthavens. Dat heeft minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid aangekondigd. Daarmee komt een einde aan een impopulair beleid.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Een bosbrand bij de Zuid-Franse havenstad Marseille is onder controle, maar nog niet volledig geblust, melden de autoriteiten. Volgens minister Bruno Retailleau van Binnenlandse Zaken was de inzet van meer dan 800 brandweerlieden nodig om een grote ramp te voorkomen. Blusvliegtuigen dropten zo'n 400 ton water vanuit de lucht om de vlammen te doven.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Meer dan 160 mensen worden nog vermist na de recente overstromingen in de Amerikaanse staat Texas, meldt gouverneur Greg Abbott. De tragedie heeft tot nu toe 109 levens geëist.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat maandag werd aangevallen op de Rode Zee is gezonken, meldt het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey. Het gaat om het Griekse schip Magic Seas, dat vaart onder de Liberiaanse vlag. Bij beschietingen op een ander schip zijn vier doden gevallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
9 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
11 uur geleden