Tannane van NEC naar Qatarese club Umm Salal
NIJMEGEN (ANP) - Oussama Tannane vertrekt na één seizoen alweer bij NEC. De 29-jarige spelmaker, die nog een contract had tot 2024, zet donderdag zijn handtekening onder een 2-jarige verbintenis bij de Qatarese club Umm Salal.
Tannane maakte in 25 competitiewedstrijden zes doelpunten voor NEC, dat in de Eredivisie als twaalfde eindigde. Eerder voetbalde de Marokkaanse middenvelder, die tot dusverre elf keer uitkwam voor zijn land, in Nederland bij sc Heerenveen, Heracles Almelo, FC Utrecht en Vitesse.
"Oussama heeft gebruik gemaakt van een clausule die was opgenomen in zijn contract. Wij respecteren zijn keuze en willen hem bedanken voor het afgelopen seizoen. We hebben allemaal kunnen genieten van zijn creativiteit en acties op het veld", aldus Carlos Aalbers, technisch directeur van NEC.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
14 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
17 uur geleden