Tannane leidt NEC in productief kwartier langs RKC
WAALWIJK (ANP) - Oussama Tannane heeft NEC naar een overwinning op RKC Waalwijk geleid. De club uit Nijmegen zegevierde in Waalwijk met 3-1 en passeerde RKC daardoor op de ranglijst van de Eredivisie. Alle doelpunten van NEC vielen tussen de 18e en 31e minuut.
Twee daarvan kwamen op naam van Tannane, die na de rust wel een uitgelezen kans op een hattrick miste. Zijn strafschop werd gestopt door RKC-doelman Etienne Vaessen.
Tannane had de score geopend na een combinatie met Landry Dimata. De Marokkaanse spelmaker schoot de bal met zijn linkervoet hard en secuur in de korte hoek langs Vaessen. Enkele minuten later verdubbelde Elayis Tavsan de Nijmeegse voorsprong. De aanvaller kapte aan de rechterkant van het strafschopgebied Thierry Lutonda uit en knalde de bal met links in de kruising. Toen Tannane na een half uur een vrije trap vanaf de rand van het zestienmetergebied dwars door de Waalwijkse muur en langs Vaessen schoot, leek de wedstrijd al beslist.
Het aantrekkelijke duel vol kansen aan beide kanten werd weer spannend toen Vurnon Anita na een uur iets terugdeed namens RKC. NEC liet de winst echter niet meer in gevaar komen, ook niet na de misser vanaf 11 meter van Tannane. De ploeg van trainer Rogier Meijer nam de achtste plaats over van RKC en heeft nu 2 punten meer.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
11 uur geleden