Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tannane leidt NEC in productief kwartier langs RKC

Tannane leidt NEC in productief kwartier langs RKC

WAALWIJK (ANP) - Oussama Tannane heeft NEC naar een overwinning op RKC Waalwijk geleid. De club uit Nijmegen zegevierde in Waalwijk met 3-1 en passeerde RKC daardoor op de ranglijst van de Eredivisie. Alle doelpunten van NEC vielen tussen de 18e en 31e minuut.

Twee daarvan kwamen op naam van Tannane, die na de rust wel een uitgelezen kans op een hattrick miste. Zijn strafschop werd gestopt door RKC-doelman Etienne Vaessen.

Tannane had de score geopend na een combinatie met Landry Dimata. De Marokkaanse spelmaker schoot de bal met zijn linkervoet hard en secuur in de korte hoek langs Vaessen. Enkele minuten later verdubbelde Elayis Tavsan de Nijmeegse voorsprong. De aanvaller kapte aan de rechterkant van het strafschopgebied Thierry Lutonda uit en knalde de bal met links in de kruising. Toen Tannane na een half uur een vrije trap vanaf de rand van het zestienmetergebied dwars door de Waalwijkse muur en langs Vaessen schoot, leek de wedstrijd al beslist.

Het aantrekkelijke duel vol kansen aan beide kanten werd weer spannend toen Vurnon Anita na een uur iets terugdeed namens RKC. NEC liet de winst echter niet meer in gevaar komen, ook niet na de misser vanaf 11 meter van Tannane. De ploeg van trainer Rogier Meijer nam de achtste plaats over van RKC en heeft nu 2 punten meer.

Meer uit Voetbal

Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

15 minuten geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

4 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

9 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

13 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

13 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

13 uur geleden