Tannane leidt NEC in productief kwartier langs RKC
WAALWIJK (ANP) - Oussama Tannane heeft NEC naar een overwinning op RKC Waalwijk geleid. De club uit Nijmegen zegevierde in Waalwijk met 3-1 en passeerde RKC daardoor op de ranglijst van de Eredivisie. Alle doelpunten van NEC vielen tussen de 18e en 31e minuut.
Twee daarvan kwamen op naam van Tannane, die na de rust wel een uitgelezen kans op een hattrick miste. Zijn strafschop werd gestopt door RKC-doelman Etienne Vaessen.
Tannane had de score geopend na een combinatie met Landry Dimata. De Marokkaanse spelmaker schoot de bal met zijn linkervoet hard en secuur in de korte hoek langs Vaessen. Enkele minuten later verdubbelde Elayis Tavsan de Nijmeegse voorsprong. De aanvaller kapte aan de rechterkant van het strafschopgebied Thierry Lutonda uit en knalde de bal met links in de kruising. Toen Tannane na een half uur een vrije trap vanaf de rand van het zestienmetergebied dwars door de Waalwijkse muur en langs Vaessen schoot, leek de wedstrijd al beslist.
Het aantrekkelijke duel vol kansen aan beide kanten werd weer spannend toen Vurnon Anita na een uur iets terugdeed namens RKC. NEC liet de winst echter niet meer in gevaar komen, ook niet na de misser vanaf 11 meter van Tannane. De ploeg van trainer Rogier Meijer nam de achtste plaats over van RKC en heeft nu 2 punten meer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
55 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
11 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
21 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
21 uur geleden