Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tankopslagbedrijf Vopak onderuit op afwachtende beurs

Tankopslagbedrijf Vopak onderuit op afwachtende beurs

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak ging woensdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na tegenvallende resultaten. Ook chiptoeleverancier ASMI werd lager gezet ondanks een positief kwartaalbericht. De Europese beurzen wonnen overwegend terrein. De stemming werd gesteund door de aanhoudend sterke resultaten van de Amerikaanse techreuzen Apple, Google en Microsoft en een aantal grote Europese bedrijven. Beleggers keken daarnaast uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

Vopak was de grote verliezer in de MidKap met een min van 8 procent. De winst van het tankopslagbedrijf stond onder druk in het tweede kwartaal en de opslagtanks waren iets minder gevuld dan in de eerste drie maanden van dit jaar. Ook moest Vopak een voorziening nemen van bijna 70 miljoen euro voor een terminal in Panama vanwege de verslechterde omstandigheden in dat gebied.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 741,97 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1051,84 punten. De CAC40-index in Parijs steeg 0,8 procent. De graadmeters in Londen en Frankfurt wonnen tot 0,3 procent.

Prosus

Prosus toonde wat herstel en behoorde tot de kopgroep in de AEX met een plus van 3 procent. De techinvesteerder raakte in de afgelopen twee handelsdagen bijna 16 procent aan waarde kwijt door de zorgen over de hardere aanpak van de techsector in China. Just Eat Takeaway klom 1,6 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl won een dag eerder al ruim 4 procent nadat de activistische aandeelhouders Cat Rock en Lucerne lieten weten dat het maaltijdbestelbedrijf momenteel zwaar ondergewaardeerd wordt op de beurs.

ASMI (min 2,4 procent) sloot de rij. De chiptoeleverancier zag de orderontvangst in het tweede kwartaal stijgen naar een nieuw recordniveau dankzij het wereldwijde chiptekort. Volgens topman Benjamin Loh haalden klanten wel orders naar voren die eigenlijk in het derde kwartaal zouden binnenkomen. ASMI liet eerder deze maand al weten flink meer orders te hebben ontvangen.

Barclays

In Londen steeg Barclays 4,1 procent. De Britse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividenduitkeringen en de inkoop van eigen aandelen. Deutsche Bank won 0,3 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland zag de winst in het tweede kwartaal sterk stijgen, maar de omzet bij de belangrijke investeringstak nam af. Kering won 3,5 procent in Parijs. Het Franse luxegoederenconcern zag de verkopen van modemerk Gucci terugkeren tot het niveau van voor de coronapandemie.

De euro was 1,1818 dollar waard, tegen 1,1829 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 72,44 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 75,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

11 minuten geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

10 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

10 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden