Tanker met 1,4 miljoen liter olie gekapseisd bij Manilla
MANILLA (ANP/AFP) - Voor de kust van de Filipijnse hoofdstad Manilla is donderdag een tanker gekapseisd met 1,4 miljoen liter stookolie aan boord. Autoriteiten doen alles om het olielek in te dammen.
De MT Terra Nova was onderweg naar de stad Iloilo toen de tanker in de vroege uren zonk in de Baai van Manilla, nabij de hoofdstad. In de drukke waterweg is een olievlek gedetecteerd die zich over meerdere kilometers uitstrekt.
"We racen tegen de tijd en zullen ons best doen om het zo snel mogelijk in te dammen en te voorkomen dat de brandstof weglekt", zei een woordvoerder van de Filipijnse kustwacht. Hij waarschuwde voor de grootste olievlek in de Filipijnse geschiedenis als alle olie uit de tanker zou lekken. Er is een groot risico dat de kustlijn van Manilla wordt getroffen
Volgens de autoriteiten werden 16 van de 17 bemanningsleden gered. Er wordt nog gezocht naar een opvarende. Harde wind en hoge golven bemoeilijken de hulpverlening.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
26 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
5 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
13 uur geleden