Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tanken aan Duitse pomp steeds goedkoper

Tanken aan Duitse pomp steeds goedkoper

BERLIJN (ANP/DPA) - De brandstofprijzen aan de Duitse pomp gaan steeds verder omlaag, wat goed nieuws is voor automobilisten en Nederlanders die over de grens gaan tanken. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC is de gemiddelde landelijke prijs voor een liter E10 (Euro95) nu 1,64 euro. Dat zou het laagste niveau zijn sinds eind 2021.

Ook diesel wordt steeds goedkoper met een prijs van 1,54 euro per liter. ADAC kijkt dan naar het gemiddelde van de prijzen van meer dan 14.000 tankstations door heel Duitsland. De lagere brandstofprijzen zijn te danken aan de gedaalde olieprijs, onder meer door een zwakkere Chinese olievraag en de verwachting dat oliekartel OPEC+ op termijn de productie geleidelijk kan gaan verhogen.

In Nederland gaan de brandstofprijzen ook gestaag omlaag. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,07 euro. Begin augustus was dat nog 10 cent meer. Voor diesel is de adviesprijs nu 1,78 euro, tegen 1,88 euro begin vorige maand. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gevraagd.

Wereldwijde olievraag

Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) zegt dat de wereldwijde olievraag in de eerste helft van dit jaar de zwakste groei in jaren heeft laten zien, wat vooral komt door de kwakkelende economie van China, 's werelds grootste olie-importeur. Ook wordt gewezen op de snelle overgang naar elektrisch rijden in China, wat de olievraag in het land onder druk zet.

Volgens het IEA nam de totale olievraag in de wereld in de eerste zes maanden met 800.000 vaten per dag toe. Dat is amper een derde van de groei in dezelfde periode vorig jaar, aldus het agentschap dat ook de verwachting voor de groei van de olievraag in heel 2024 neerwaarts bijstelde.

Meer uit Financieel

Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

3 minuten geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

59 minuten geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

1 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

1 uur geleden
Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

2 uur geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

2 uur geleden
Beurzen New York hoger na meevallend Amerikaans inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.

3 uur geleden