Tanken aan Duitse pomp steeds goedkoper
BERLIJN (ANP/DPA) - De brandstofprijzen aan de Duitse pomp gaan steeds verder omlaag, wat goed nieuws is voor automobilisten en Nederlanders die over de grens gaan tanken. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC is de gemiddelde landelijke prijs voor een liter E10 (Euro95) nu 1,64 euro. Dat zou het laagste niveau zijn sinds eind 2021.
Ook diesel wordt steeds goedkoper met een prijs van 1,54 euro per liter. ADAC kijkt dan naar het gemiddelde van de prijzen van meer dan 14.000 tankstations door heel Duitsland. De lagere brandstofprijzen zijn te danken aan de gedaalde olieprijs, onder meer door een zwakkere Chinese olievraag en de verwachting dat oliekartel OPEC+ op termijn de productie geleidelijk kan gaan verhogen.
In Nederland gaan de brandstofprijzen ook gestaag omlaag. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,07 euro. Begin augustus was dat nog 10 cent meer. Voor diesel is de adviesprijs nu 1,78 euro, tegen 1,88 euro begin vorige maand. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gevraagd.
Wereldwijde olievraag
Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) zegt dat de wereldwijde olievraag in de eerste helft van dit jaar de zwakste groei in jaren heeft laten zien, wat vooral komt door de kwakkelende economie van China, 's werelds grootste olie-importeur. Ook wordt gewezen op de snelle overgang naar elektrisch rijden in China, wat de olievraag in het land onder druk zet.
Volgens het IEA nam de totale olievraag in de wereld in de eerste zes maanden met 800.000 vaten per dag toe. Dat is amper een derde van de groei in dezelfde periode vorig jaar, aldus het agentschap dat ook de verwachting voor de groei van de olievraag in heel 2024 neerwaarts bijstelde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
17 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
44 minuten geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.
3 uur geleden