Tanken aan Duitse pomp steeds goedkoper
BERLIJN (ANP/DPA) - De brandstofprijzen aan de Duitse pomp gaan steeds verder omlaag, wat goed nieuws is voor automobilisten en Nederlanders die over de grens gaan tanken. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC is de gemiddelde landelijke prijs voor een liter E10 (Euro95) nu 1,64 euro. Dat zou het laagste niveau zijn sinds eind 2021.
Ook diesel wordt steeds goedkoper met een prijs van 1,54 euro per liter. ADAC kijkt dan naar het gemiddelde van de prijzen van meer dan 14.000 tankstations door heel Duitsland. De lagere brandstofprijzen zijn te danken aan de gedaalde olieprijs, onder meer door een zwakkere Chinese olievraag en de verwachting dat oliekartel OPEC+ op termijn de productie geleidelijk kan gaan verhogen.
In Nederland gaan de brandstofprijzen ook gestaag omlaag. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,07 euro. Begin augustus was dat nog 10 cent meer. Voor diesel is de adviesprijs nu 1,78 euro, tegen 1,88 euro begin vorige maand. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gevraagd.
Wereldwijde olievraag
Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) zegt dat de wereldwijde olievraag in de eerste helft van dit jaar de zwakste groei in jaren heeft laten zien, wat vooral komt door de kwakkelende economie van China, 's werelds grootste olie-importeur. Ook wordt gewezen op de snelle overgang naar elektrisch rijden in China, wat de olievraag in het land onder druk zet.
Volgens het IEA nam de totale olievraag in de wereld in de eerste zes maanden met 800.000 vaten per dag toe. Dat is amper een derde van de groei in dezelfde periode vorig jaar, aldus het agentschap dat ook de verwachting voor de groei van de olievraag in heel 2024 neerwaarts bijstelde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
9 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
10 uur geleden