Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tank van shorttrackster Schulting is dag te vroeg leeg op WK

Tank van shorttrackster Schulting is dag te vroeg leeg op WK

SEOUL (ANP) - Suzanne Schulting sloot de WK shorttrack af met goud op de aflossing en de gemengde aflossing, maar oogde vooral vermoeid en mentaal gebroken. "Het lichaam is helemaal leeg", gaf ze toe, nadat de emoties vlak na het winnen van de aflossing ook al de overhand hadden genomen. "Maar ik moet ook trots zijn op wat ik heb gewonnen."

Schulting had na het winnen van goud op de 1500 meter zaterdag al gezegd dat ze voor deze WK tevreden wilde zijn als ze één keer goud haalde. "Ik voelde echter op de 500 meter al dat ik te kort kwam. Maar je moet nog een dag en wil jezelf bij elkaar houden", zei ze nadat ze genoegen had moeten nemen met zilver op de 500 meter. "Bij de 1000 meter voelde ik al dat ik de supervorm niet had. Ik was blij dat ik de finale had gehaald, maar het tankje was leeg."

Het deed de tweevoudig olympisch kampioene op de kilometer vooral ontzettend pijn dat ze niet de race kon rijden zoals ze had gewild. Ze liep tegen een straf op en werd vijfde. "Het heeft niet gelegen aan mijn inzet of de tactiek", zei Schulting. "Mijn lichaam wilde niet meer, het is volledig leeg en dat doet mij de meeste pijn. Ik was niet de krachtige Suzanne die ik normaal wel ben."

Toernooi gedomineerd

Toch vindt Schulting ook dat ze trots moet zijn. "Het was mentaal gezien een hele pittige en zware dag voor me. Ik denk dat ik ook erg blij mag zijn dat ik vandaag nog twee keer wereldkampioen ben geworden op de aflossing en de gemengde aflossing. We hebben als Nederlandse shorttracksters het toernooi gedomineerd zoals nog nooit is voorgekomen. Dat is heel bijzonder."

Voor het komende seizoen hoopt Schulting de zaken wel anders aan te gaan pakken. "Het is duidelijk dat de tank meer leeg is dan de andere jaren. Dit seizoen heeft zijn tol geëist. Ik moet wel goed op mezelf letten."

Reactie bondscoach Kerstholt

Schulting weet van zichzelf dat ze er iedere wedstrijd wil staan en rijdt om te winnen. "Zodra de eerste wedstrijden er zijn sta ik aan de start alsof het de Olympische Spelen zijn al zijn het maar plaatsingswedstrijden. Ik denk dat het zeker goed is dat ik het daar met de staf over ga hebben en dat die mij in bescherming nemen. Ik neem mezelf in bescherming en dat moet gestimuleerd worden door de staf. Ik heb het gevoel dat dat aan de orde is."

Bondscoach Niels Kerstholt beaamt ook dat het tijd voor rust is, maar dat Schulting wellicht voor het komende seizoen iets meer vrijaf nodig heeft. "Het belangrijkste is dat ze mentaal even een stap terugdoet en de rust pakt, want het hakt erin, ook op je lichaam."

Meer uit Sport

TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

26 minuten geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

1 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

2 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

4 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

4 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

4 uur geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

4 uur geleden