Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tank van shorttrackster Schulting is dag te vroeg leeg op WK

Tank van shorttrackster Schulting is dag te vroeg leeg op WK

SEOUL (ANP) - Suzanne Schulting sloot de WK shorttrack af met goud op de aflossing en de gemengde aflossing, maar oogde vooral vermoeid en mentaal gebroken. "Het lichaam is helemaal leeg", gaf ze toe, nadat de emoties vlak na het winnen van de aflossing ook al de overhand hadden genomen. "Maar ik moet ook trots zijn op wat ik heb gewonnen."

Schulting had na het winnen van goud op de 1500 meter zaterdag al gezegd dat ze voor deze WK tevreden wilde zijn als ze één keer goud haalde. "Ik voelde echter op de 500 meter al dat ik te kort kwam. Maar je moet nog een dag en wil jezelf bij elkaar houden", zei ze nadat ze genoegen had moeten nemen met zilver op de 500 meter. "Bij de 1000 meter voelde ik al dat ik de supervorm niet had. Ik was blij dat ik de finale had gehaald, maar het tankje was leeg."

Het deed de tweevoudig olympisch kampioene op de kilometer vooral ontzettend pijn dat ze niet de race kon rijden zoals ze had gewild. Ze liep tegen een straf op en werd vijfde. "Het heeft niet gelegen aan mijn inzet of de tactiek", zei Schulting. "Mijn lichaam wilde niet meer, het is volledig leeg en dat doet mij de meeste pijn. Ik was niet de krachtige Suzanne die ik normaal wel ben."

Toernooi gedomineerd

Toch vindt Schulting ook dat ze trots moet zijn. "Het was mentaal gezien een hele pittige en zware dag voor me. Ik denk dat ik ook erg blij mag zijn dat ik vandaag nog twee keer wereldkampioen ben geworden op de aflossing en de gemengde aflossing. We hebben als Nederlandse shorttracksters het toernooi gedomineerd zoals nog nooit is voorgekomen. Dat is heel bijzonder."

Voor het komende seizoen hoopt Schulting de zaken wel anders aan te gaan pakken. "Het is duidelijk dat de tank meer leeg is dan de andere jaren. Dit seizoen heeft zijn tol geëist. Ik moet wel goed op mezelf letten."

Reactie bondscoach Kerstholt

Schulting weet van zichzelf dat ze er iedere wedstrijd wil staan en rijdt om te winnen. "Zodra de eerste wedstrijden er zijn sta ik aan de start alsof het de Olympische Spelen zijn al zijn het maar plaatsingswedstrijden. Ik denk dat het zeker goed is dat ik het daar met de staf over ga hebben en dat die mij in bescherming nemen. Ik neem mezelf in bescherming en dat moet gestimuleerd worden door de staf. Ik heb het gevoel dat dat aan de orde is."

Bondscoach Niels Kerstholt beaamt ook dat het tijd voor rust is, maar dat Schulting wellicht voor het komende seizoen iets meer vrijaf nodig heeft. "Het belangrijkste is dat ze mentaal even een stap terugdoet en de rust pakt, want het hakt erin, ook op je lichaam."

Meer uit Sport

Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

2 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

6 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

8 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

8 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

15 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

1 dag geleden