'Tanja Nijmeijer verlaat de FARC in Colombia'
BOGOTA (ANP) - De Nederlandse Tanja Nijmeijer is vertrokken bij de voormalige Colombiaanse guerrillabeweging FARC. Volgens de krant El Tiempo heeft Nijmeijer te kennen gegeven dat ze niet meer bij de FARC past.
"Wanneer je jarenlang ergens bij bent, zonder je goed te voelen bij wat wordt besloten, besproken of gepland, is het tijd om te vertrekken voordat je een obstakel wordt", zou Nijmeijer in een boodschap aan haar voormalige strijdmakkers hebben laten weten. Ook zou ze de leden van de FARC hebben gezegd dat ze niet meer beschikbaar is voor taken voor de partij, maar dat ze beschikbaar zal blijven als men haar nodig heeft voor persoonlijke zaken.
Nijmeijer, die als guerrillastrijdster ook Alexandra Nariño werd genoemd, zat vermoedelijk sinds 2002 of 2003 bij de gewapende rebellen en maakte later deel uit van een delegatie van de FARC die op Cuba vredesonderhandelingen voerde met de Colombiaanse regering.
Het vredesakkoord tussen de FARC en de regering van Colombia is getekend in 2016, waarna het grootste deel van de circa 7000 FARC-strijders de wapens neerlegde. Daarmee kwam een einde aan een bloedig conflict dat ruim een halve eeuw had geduurd. De FARC ging daarna verder als politieke partij, maar was in die rol tot dusver niet succesvol.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.
38 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu in de gemeente een strafrechtelijk onderzoek naar het mogelijke ronselen van stemmen loopt. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Algemene Rekenkamer opent een dashboard waarop te zien is in hoeverre overheidsdoelen worden gehaald. De rekenkamer wil laten zien dat inzichtelijk te maken is waar overheidsgeld aan wordt uitgegeven.
51 minuten geledenVUGHT (ANP) - Saïd R. (53) heeft woensdag in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo een verklaring afgelegd. Daarin ontkent hij iedere betrokkenheid. "Ik heb nooit deel uitgemaakt van een club met mensen die als doel had om andere mensen te vermoorden."
53 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof heeft woensdag de 34-jarige Syriëganger Hasna A. uit Enschede veroordeeld tot negen jaar cel. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tien jaar cel geëist, gelijk aan het vonnis van de rechtbank in 2024.
2 uur geleden