'Tandheelkunde biedt meeste zekerheid, kunstgeschiedenis minste'
UTRECHT (ANP) - Van alle universitaire opleidingen biedt tandheelkunde de meeste kans op werk én het hoogste salaris. De opleiding staat qua zekerheid op de eerste plaats in de nieuwe Keuzegids Universiteiten, gevolgd door bedrijfskunde, econometrie en informatiekunde. Kunstgeschiedenis biedt de minste zekerheid op afstuderen binnen vier jaar, een baan binnen anderhalf jaar en een vast contract. Op plaats twee van opleidingen die de minste zekerheid bieden staat archeologie.
Dat het mede door de coronacrisis onzekere tijden zijn voor veel studenten en studiekiezers, is volgens de samenstellers van de gids duidelijk. "Het afstandsonderwijs kan het studiesucces vertragen en de banenmarkt staat nu onder hoogspanning. Het bindend studieadvies en het leenstelsel maken het er niet makkelijker op.
De combinatie van onzekerheden zou ertoe kunnen leiden dat aankomende studenten "dit keer wellicht geneigd zijn meer waarde te hechten aan de mate van zekerheid die een studie biedt", denken de makers van de keuzegids, waarin jaarlijks de universitaire bacheloropleidingen in Nederland onder de loep worden gelegd.
Beste universiteit
Tandheelkunde, de nummer 1, duurt in totaal wel minimaal zes jaar: drie jaar voor de bachelor en nog eens drie jaar voor de master.
Qua beoordelingen zijn er verschuivingen ten opzichte van vorig jaar. Net als in 2019 is Wageningen University & Research (WUR) volgens de Keuzegids de beste universiteit van het land. Van de "brede klassieke universiteiten" voert de Radboud Universiteit Nijmegen de lijst aan, gevolgd door de VU in Amsterdam.
De makers van de gids moesten het dit jaar overigens doen zonder nieuwe Nationale Studenten Enquête (NSE), een groot tevredenheidsonderzoek dat normaal gesproken jaarlijks onder studenten wordt gehouden. Het ging dit jaar niet door vanwege de uitzonderlijke omstandigheden na de corona-uitbraak in Nederland. Daarom zijn uitkomsten van vorig jaar meegenomen in de Keuzegids, die overigens wordt gemaakt door een redactie die onafhankelijk is van de overheid en onderwijsinstellingen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
8 uur geleden