Tandartsenpraktijken gaan op in grootste mondverzorger ter wereld
OOSTERHOUT (ANP) - De Nederlandse tandartsenpraktijkgroep Curaeos, die vestigingen heeft door heel Europa, wordt overgenomen door het Duits-Zwitserse bedrijf Colosseum Dental Group. Curaeos zat in zwaar weer, onder meer door de coronacrisis en de lockdowns waardoor tandartspraktijken tijdelijk moesten sluiten. Als de overname rond is, ontstaat volgens de partijen de grootste organisatie op het gebied van mondverzorging ter wereld.
Curaeos heeft 186 praktijken. Het hoofdkantoor is in het Brabantse Oosterhout. Behalve in Nederland heeft de onderneming vestigingen in Duitsland, Denemarken, België en Italië. De Nederlandse praktijken werken nog veelal onder hun eigen naam, of behoren tot een merk van Curaeos zoals Samenwerkende Tandartsen.
"Patiënten zullen weinig van de overname merken, behalve dat we in de toekomst meer kunnen investeren in de praktijken", legt een woordvoerder van Curaeos uit. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.
Curaeos kwam vorig jaar nog in de problemen door schulden. Volgens Het Financieele Dagblad moesten schuldeisers veel geld kwijtschelden en moest de toenmalige eigenaar, de Zweedse investeerder EQT Private Equity, tientallen miljoenen euro's bijstorten.
De nieuwe eigenaar Colosseum is nu al actief in negen Europese landen en de Verenigde Staten. Na de overname zal het bedrijf in twaalf landen actief zijn met ruim achthonderd praktijken en meer dan 13.000 medewerkers. Het bedrijf zal dan een omzet hebben van ongeveer 1,5 miljard euro. Voor de overname moet nog formeel goedkeuring komen van toezichthouders.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
1 uur geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
3 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
3 uur geleden