Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tandartsenorganisatie geen voorstander terugkeer schooltandarts

Tandartsenorganisatie geen voorstander terugkeer schooltandarts

UTRECHT (ANP) - De beroepsorganisatie van tandartsen, orthodontisten en kaakchirurgen KNMT is "in principe geen voorstander" van de inzet van schooltandartsen. Dat zegt KNMT in een reactie op de plannen van minister Carola Schouten (Armoedebeleid) om weer tandartsen naar de scholen te sturen, omdat lang niet alle kinderen nu regelmatig mondzorg krijgen, hoewel die voor minderjarigen in het basispakket zit. Eerder werd een motie in de Tweede Kamer aangenomen om te kijken naar de mogelijkheden voor de terugkeer van de schooltandarts.

De KNMT vindt het "juist belangrijk dat kinderen zo vroeg mogelijk een ‘huistandarts’ krijgen, waar ze met hun ouders komen en ze samen mondzorginstructie krijgen". Dat kan volgens haar bijvoorbeeld via het speciale programma Gewoon Gaaf.

De organisatie "verwelkomt" echter wel degelijk de aandacht die minister Schouten schenkt aan mondzorg voor mensen die met name om financiële redenen geen tandarts bezoeken. Bij het bereiken van kinderen die nu geen eigen tandarts hebben kunnen scholen wel een belangrijke rol spelen, zegt de KNMT. Ook de consultatiebureaus zouden volgens deze organisatie ouders moeten wijzen op de tandarts.

Onvoldoende tandartsen

De KNMT ziet ook heil in publiekscampagnes en vindt verder dat alle zorgverzekeraars ouders beter moeten attenderen op het feit dat een bezoek aan de tandarts voor 18-minners gewoon in het basispakket zit.

De tandartsbranche wijst er verder op dat er eigenlijk onvoldoende tandartsen en andere mondzorgverleners zijn. Daarom zou het aantal opleidingsplekken met honderd per jaar moeten worden uitgebreid en er misschien ook een nieuwe opleiding in Rotterdam moeten worden begonnen.

De beroepsorganisatie wijst er verder op dat er al allerlei plannen worden gesmeed om mondzorg bereikbaar te maken voor iedereen. Ze noemt de Mondzorgalliantie bestaande uit de KNMT, NVM-mondhygiënisten en organisatie van tandprothetici ONT, ministeries, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en Zorgverzekeraars Nederland, die met ideeën voor lokaal maatwerk wil komen. Verder wordt gewezen op een aankomend actieplan onder de titel Op weg naar een mondgezonde generatie, waaraan meerdere betrokken partijen nu werken.

Meer uit Politiek

Tielen steunt verbod generatieve AI op basisschool nog niet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."

13 uur geleden
Meerderheid Kamer wil 40 miljoen renteplafond anders uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.

13 uur geleden
Kamer wil generatieve AI verbieden voor basisschoolleerlingen

DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.

15 uur geleden
Minimumuurloon bedraagt vanaf volgend jaar 15,29 euro

DEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.

15 uur geleden
Documenten: Heinen vond renteplafond al in maart te duur

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.

16 uur geleden
Kabinet praat verder over zoektocht naar steun voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.

17 uur geleden
Jetten: nog veel werk te doen tegen racisme en discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.

21 uur geleden