Tamaëla werd 'van bed gelicht' en zag Rojer 'afgevoerd' worden
TOKIO (ANP) - Elise Tamaëla werd in de nacht van zondag op maandag naar eigen zeggen van haar bed gelicht. De coach van de Nederlandse tennissers kreeg 's ochtends vroeg het nieuws van de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer.
"Ik hoorde om 06.15 uur geklop op de deur. Ik dacht dat een van die meiden zich niet lekker zou voelen, maar het was een van de coronamedewerkers van het NOC. Dat is verkeerde boel, dacht ik meteen", aldus Tamaëla.
"Ik was vol verbazing. Vervolgens hebben we Jean-Julien uit zijn bed moeten bellen en de andere tennissers moeten waarschuwen op de groepsapp. We hebben Jean-Julien uitgezwaaid toen hij werd afgevoerd. Het liefst hadden we hem nog willen knuffelen, maar dat kon natuurlijk niet. Het was verschrikkelijk om te zien." Rojer is in een speciaal hotel in quarantaine gegaan.
Einde loopbaan voor Bertens
Een paar uur na het nieuws over de positieve test van Rojer kwamen Kiki Bertens en Demi Schuurs in actie in het dubbelspel. Ze werden in de tweede ronde uitgeschakeld. Omdat de Nederlandse tennissers besloten zich terug te trekken voor het gemengd dubbelspel, is de loopbaan van Bertens nu ten einde.
"Eigenlijk heb ik het er nog niet eens met haar over gehad", aldus de coach die Bertens het afgelopen halfjaar begeleidde. "Kiki moest meteen naar de dopingcontrole en we zijn met verschillende taxi's naar het hotel gebracht. Voor nu moeten we zo veel mogelijk op onze eigen hotelkamer blijven."
De Nederlandse tennisafvaardiging is momenteel bezig de 'close contacts' in kaart te brengen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
23 minuten geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
23 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geleden