Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tamaëla werd 'van bed gelicht' en zag Rojer 'afgevoerd' worden

Tamaëla werd 'van bed gelicht' en zag Rojer 'afgevoerd' worden

TOKIO (ANP) - Elise Tamaëla werd in de nacht van zondag op maandag naar eigen zeggen van haar bed gelicht. De coach van de Nederlandse tennissers kreeg 's ochtends vroeg het nieuws van de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer.

"Ik hoorde om 06.15 uur geklop op de deur. Ik dacht dat een van die meiden zich niet lekker zou voelen, maar het was een van de coronamedewerkers van het NOC. Dat is verkeerde boel, dacht ik meteen", aldus Tamaëla.

"Ik was vol verbazing. Vervolgens hebben we Jean-Julien uit zijn bed moeten bellen en de andere tennissers moeten waarschuwen op de groepsapp. We hebben Jean-Julien uitgezwaaid toen hij werd afgevoerd. Het liefst hadden we hem nog willen knuffelen, maar dat kon natuurlijk niet. Het was verschrikkelijk om te zien." Rojer is in een speciaal hotel in quarantaine gegaan.

Einde loopbaan voor Bertens

Een paar uur na het nieuws over de positieve test van Rojer kwamen Kiki Bertens en Demi Schuurs in actie in het dubbelspel. Ze werden in de tweede ronde uitgeschakeld. Omdat de Nederlandse tennissers besloten zich terug te trekken voor het gemengd dubbelspel, is de loopbaan van Bertens nu ten einde.

"Eigenlijk heb ik het er nog niet eens met haar over gehad", aldus de coach die Bertens het afgelopen halfjaar begeleidde. "Kiki moest meteen naar de dopingcontrole en we zijn met verschillende taxi's naar het hotel gebracht. Voor nu moeten we zo veel mogelijk op onze eigen hotelkamer blijven."

De Nederlandse tennisafvaardiging is momenteel bezig de 'close contacts' in kaart te brengen.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

8 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

12 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

22 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden