Talsma pakt schaatstitel 10.000 meter na diskwalificatie Bergsma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marwin Talsma heeft bij de NK afstanden verrassend de nationale titel op de 10.000 meter veroverd. De 22-jarige stayer van Team FrySk reed in een leeg Thialf in de laatste rit tegen titelhouder Jorrit Bergsma een persoonlijk record: 12.52,09. Zijn tegenstander finishte net voor hem en leek daarmee zijn zevende Nederlandse titel op deze afstand te hebben binnengehaald. De wedstrijdjury diskwalificeerde Bergsma echter vanwege een foutieve wissel tijdens de enerverende race met Talsma.
Patrick Roest eindigde door de sanctie tegen Bergsma alsnog op de tweede plek (12.57,67). Het brons was voor Marcel Bosker, die eveneens een persoonlijk record liet noteren (12.59,25).
Breekpunt voor Bergsma was een baanwissel in het eerste deel, waarbij hij voorrang leek te nemen terwijl hij uit de binnenbocht kwam. Talsma moest even inhouden en dat was voor de jury reden genoeg om de titelverdediger uit de uitslag te schrappen. Daarmee kreeg de nationale strijd op de langste afstand een spectaculair slot.
Richttijd
Roest zette in de voorlaatste rit tegen Bosker een richttijd neer. Dat deed de 24-jarige allrounder, die vrijdag de 5000 meter won, op een grillige wijze. Na de passage van de 8000 meter kreeg hij grote problemen. Zijn bovenbenen leken volledig te verzuren, waardoor hij met een van pijn vertrokken gezicht doorreed. Puur op karakter perste hij er nog een indrukwekkende slotronde van 29,9 seconden uit, waardoor hij alsnog aan de leiding kwam.
Bergsma wist daarna wat hem te doen stond. Vanaf de 8000 meter zette de 34-jarige Fries een versnelling in, maar Talsma kon knap volgen. Met een minieme marge kwam Bergsma wel als eerste over de finish, maar tien minuten later werd de jonge Fries alsnog als winnaar uitgeroepen.
Sven Kramer ging niet voor een podiumplaats en reed een bekeken race. De zesvoudige kampioen eindigde op de zesde plek (13.10,09).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
13 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiƫr James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
14 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabiƫ gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden