
Talsma pakt schaatstitel 10.000 meter na diskwalificatie Bergsma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marwin Talsma heeft bij de NK afstanden verrassend de nationale titel op de 10.000 meter veroverd. De 22-jarige stayer van Team FrySk reed in een leeg Thialf in de laatste rit tegen titelhouder Jorrit Bergsma een persoonlijk record: 12.52,09. Zijn tegenstander finishte net voor hem en leek daarmee zijn zevende Nederlandse titel op deze afstand te hebben binnengehaald. De wedstrijdjury diskwalificeerde Bergsma echter vanwege een foutieve wissel tijdens de enerverende race met Talsma.
Patrick Roest eindigde door de sanctie tegen Bergsma alsnog op de tweede plek (12.57,67). Het brons was voor Marcel Bosker, die eveneens een persoonlijk record liet noteren (12.59,25).
Breekpunt voor Bergsma was een baanwissel in het eerste deel, waarbij hij voorrang leek te nemen terwijl hij uit de binnenbocht kwam. Talsma moest even inhouden en dat was voor de jury reden genoeg om de titelverdediger uit de uitslag te schrappen. Daarmee kreeg de nationale strijd op de langste afstand een spectaculair slot.
Richttijd
Roest zette in de voorlaatste rit tegen Bosker een richttijd neer. Dat deed de 24-jarige allrounder, die vrijdag de 5000 meter won, op een grillige wijze. Na de passage van de 8000 meter kreeg hij grote problemen. Zijn bovenbenen leken volledig te verzuren, waardoor hij met een van pijn vertrokken gezicht doorreed. Puur op karakter perste hij er nog een indrukwekkende slotronde van 29,9 seconden uit, waardoor hij alsnog aan de leiding kwam.
Bergsma wist daarna wat hem te doen stond. Vanaf de 8000 meter zette de 34-jarige Fries een versnelling in, maar Talsma kon knap volgen. Met een minieme marge kwam Bergsma wel als eerste over de finish, maar tien minuten later werd de jonge Fries alsnog als winnaar uitgeroepen.
Sven Kramer ging niet voor een podiumplaats en reed een bekeken race. De zesvoudige kampioen eindigde op de zesde plek (13.10,09).
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
45 minuten geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
3 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
4 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
7 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
9 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
1 dag geleden