Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talsma pakt schaatstitel 10.000 meter na diskwalificatie Bergsma

Talsma pakt schaatstitel 10.000 meter na diskwalificatie Bergsma

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marwin Talsma heeft bij de NK afstanden verrassend de nationale titel op de 10.000 meter veroverd. De 22-jarige stayer van Team FrySk reed in een leeg Thialf in de laatste rit tegen titelhouder Jorrit Bergsma een persoonlijk record: 12.52,09. Zijn tegenstander finishte net voor hem en leek daarmee zijn zevende Nederlandse titel op deze afstand te hebben binnengehaald. De wedstrijdjury diskwalificeerde Bergsma echter vanwege een foutieve wissel tijdens de enerverende race met Talsma.

Patrick Roest eindigde door de sanctie tegen Bergsma alsnog op de tweede plek (12.57,67). Het brons was voor Marcel Bosker, die eveneens een persoonlijk record liet noteren (12.59,25).

Breekpunt voor Bergsma was een baanwissel in het eerste deel, waarbij hij voorrang leek te nemen terwijl hij uit de binnenbocht kwam. Talsma moest even inhouden en dat was voor de jury reden genoeg om de titelverdediger uit de uitslag te schrappen. Daarmee kreeg de nationale strijd op de langste afstand een spectaculair slot.

Richttijd

Roest zette in de voorlaatste rit tegen Bosker een richttijd neer. Dat deed de 24-jarige allrounder, die vrijdag de 5000 meter won, op een grillige wijze. Na de passage van de 8000 meter kreeg hij grote problemen. Zijn bovenbenen leken volledig te verzuren, waardoor hij met een van pijn vertrokken gezicht doorreed. Puur op karakter perste hij er nog een indrukwekkende slotronde van 29,9 seconden uit, waardoor hij alsnog aan de leiding kwam.

Bergsma wist daarna wat hem te doen stond. Vanaf de 8000 meter zette de 34-jarige Fries een versnelling in, maar Talsma kon knap volgen. Met een minieme marge kwam Bergsma wel als eerste over de finish, maar tien minuten later werd de jonge Fries alsnog als winnaar uitgeroepen.

Sven Kramer ging niet voor een podiumplaats en reed een bekeken race. De zesvoudige kampioen eindigde op de zesde plek (13.10,09).

Meer uit Sport

Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

2 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

6 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

7 uur geleden
Skiester Shiffrin richt zich meer op reuzenslalom en super-G

SÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.

7 uur geleden
De Waard grijpt in afscheidsjaar naast titel beste hockeyster

DOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale European Open in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.

9 uur geleden
Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

14 uur geleden