Talrijke doden bij Iraanse raketoefening op zee
JASK/TEHERAN (ANP/RTR) - Bij een Iraanse raketoefening in de Golf van Oman zijn talrijke doden gevallen. De Iraanse marine meldt inmiddels negentien dodelijke slachtoffers. Ook zijn er vijftien gewonden. Aanvankelijk was sprake van een dode en meerdere gewonden.
Het zou gaan om een verkeerd afgelopen raketlancering zondag voor de kust ter hoogte van de Iraanse haven Jask. De raket werd afgevuurd vanaf het schip Jamaran waarbij per ongeluk het schip Konarak werd getroffen in plaats van het beoogde doelwit. Volgens berichten op sociale media zonk de Konarak.
Het elitekorps van het streng islamitische regime, de Iraanse Revolutionaire Garde, wilde een nieuw type raket testen. Het projectiel was gericht op een drijvend doelwit. Maar het zou per ongeluk de Konarak hebben geraakt omdat die nog in de buurt was. De Konarak had het doelwit naar zijn positie getrokken.
In januari schoot de Iraanse Revolutionaire Garde nog een Oekraïens passagierstoestel neer bij de Iraanse hoofdstad Teheran. Daarbij kwamen alle 176 inzittenden om het leven. Kort daarvoor hadden de Amerikanen een belangrijke commandant van de garde gedood. Ook zijn er internationale spanningen over vermeende Iraanse belemmeringen van de scheepvaart in de regio, die zeer belangrijk is voor olietransporten.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
38 minuten geledenPARIJS/DEN HAAG (ANP) - De hoogste militair van Nederland en die van een dertigtal vooral Europese landen gaan overleggen over het breken van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Ze komen later deze week bijeen in het Verenigd Koninkrijk, dat het voortouw wil nemen in de nieuwe 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
5 uur geledenSLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
6 uur geleden