Talpa teleurgesteld in ACM-advies over FM-frequenties
HILVERSUM (ANP) - Talpa heeft "met teleurstelling" kennisgenomen van het advies van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over de verdeling van de FM-frequenties. De toezichthouder vindt dat een mediabedrijf straks nog maar over drie vergunningen mag beschikken en dat zou betekenen dat één van de zenders van Talpa van de FM verdwijnt.
"We zijn dit momenteel aan het bestuderen en wachten af hoe het wordt verwerkt in de veilingregels", laat een woordvoerder van Talpa Network desgevraagd weten. Onder het mediabedrijf vallen Radio 10, Radio 538, Sky Radio en Radio Veronica. Als het ministerie van Economische Zeken het advies overneemt zou dat betekenen dat een van de vier zenders straks alleen nog digitaal beluisterd kan worden. Talpa zou er ook voor kunnen kiezen om een van de zenders af te stoten.
De ACM deelde het advies donderdag met het ministerie van Economische Zaken. Volgens de waakhond moet met een regeling voor drie vergunningen per bedrijf worden voorkomen dat één of twee partijen de hele markt domineren en ontstaat er op die manier meer concurrentie.
FM-frequenties onder de hamer
De FM-frequenties gaan volgend jaar opnieuw onder de hamer. De rechter schrapte in juli het plan van de vorige minister van Economische Zaken om de huidige zendvergunningen, die op 31 augustus afliepen, met drie jaar te verlengen. Dat besluit was genomen om de radiostations tijd te geven om te herstellen van de lage advertentie-inkomsten in coronatijd. Radiostation KINK, dat nu niet over een FM-frequentie beschikt, spande daarop een rechtszaak aan omdat het station twijfels had bij die coronaschade en een noodverlenging disproportioneel vond.
In plaats van drie jaar werden de vergunningen met één jaar verlengd.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geleden