Talpa teleurgesteld in ACM-advies over FM-frequenties
HILVERSUM (ANP) - Talpa heeft "met teleurstelling" kennisgenomen van het advies van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over de verdeling van de FM-frequenties. De toezichthouder vindt dat een mediabedrijf straks nog maar over drie vergunningen mag beschikken en dat zou betekenen dat één van de zenders van Talpa van de FM verdwijnt.
"We zijn dit momenteel aan het bestuderen en wachten af hoe het wordt verwerkt in de veilingregels", laat een woordvoerder van Talpa Network desgevraagd weten. Onder het mediabedrijf vallen Radio 10, Radio 538, Sky Radio en Radio Veronica. Als het ministerie van Economische Zeken het advies overneemt zou dat betekenen dat een van de vier zenders straks alleen nog digitaal beluisterd kan worden. Talpa zou er ook voor kunnen kiezen om een van de zenders af te stoten.
De ACM deelde het advies donderdag met het ministerie van Economische Zaken. Volgens de waakhond moet met een regeling voor drie vergunningen per bedrijf worden voorkomen dat één of twee partijen de hele markt domineren en ontstaat er op die manier meer concurrentie.
FM-frequenties onder de hamer
De FM-frequenties gaan volgend jaar opnieuw onder de hamer. De rechter schrapte in juli het plan van de vorige minister van Economische Zaken om de huidige zendvergunningen, die op 31 augustus afliepen, met drie jaar te verlengen. Dat besluit was genomen om de radiostations tijd te geven om te herstellen van de lage advertentie-inkomsten in coronatijd. Radiostation KINK, dat nu niet over een FM-frequentie beschikt, spande daarop een rechtszaak aan omdat het station twijfels had bij die coronaschade en een noodverlenging disproportioneel vond.
In plaats van drie jaar werden de vergunningen met één jaar verlengd.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
7 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
11 uur geleden