Talpa en BNR teleurgesteld in uitspraak FM-frequenties, KINK blij
AMSTERDAM (ANP) - Mediaconcern Talpa en radiozender BNR zijn "teleurgesteld" dat het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in hoger beroep heeft besloten dat de landelijke FM-frequenties volgend jaar opnieuw verdeeld moeten worden. De herverdeling betekent bijvoorbeeld voor Talpa, bekend van Radio 538, Sky Radio en Radio Veronica, dat het in elk geval een van de vier huidige vergunningen kwijtraakt.
De rechter zette in juli al een streep door het plan van de overheid om de huidige zendvergunningen met drie jaar te verlengen en besloot dat een herverdeling voor 1 september 2023 geregeld moet zijn. Daarop gingen verschillende Nederlandse radiostations in hoger beroep.
"We hadden gerekend op een andere uitkomst en zijn teleurgesteld dat het CBb het besluit van de minister van Economische Zaken en Klimaat niet in stand houdt", verklaart een woordvoerder van Talpa. "We gaan ons nu volledig richten op de veiling die komen gaat en zien dat met vertrouwen tegemoet."
Tevreden
BNR hoopte eveneens op een andere uitkomst. Maar volgens Marc Adriani, hoofdredacteur van BNR, zit er niets anders op dan "weer naar voren te kijken".
Radiozender KINK is wel tevreden met het vonnis. KINK, dat graag een FM-frequentie wil, betoogde in de zaak juist dat de noodverlenging van de zendervergunningen door de overheid disproportioneel was. Voor KINK betekent de herverdeling juist een kans op een FM-frequentie.
Qmusic reageert ook tevreden. Het radiostation en moederbedrijf DPG Media zijn volgens een eerdere verklaring al langer van "van mening dat een veiling, mits zorgvuldig voorbereid, het juiste besluit is voor een gezonde radiomarkt".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
10 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geleden