Talpa en BNR teleurgesteld in uitspraak FM-frequenties, KINK blij
AMSTERDAM (ANP) - Mediaconcern Talpa en radiozender BNR zijn "teleurgesteld" dat het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in hoger beroep heeft besloten dat de landelijke FM-frequenties volgend jaar opnieuw verdeeld moeten worden. De herverdeling betekent bijvoorbeeld voor Talpa, bekend van Radio 538, Sky Radio en Radio Veronica, dat het in elk geval een van de vier huidige vergunningen kwijtraakt.
De rechter zette in juli al een streep door het plan van de overheid om de huidige zendvergunningen met drie jaar te verlengen en besloot dat een herverdeling voor 1 september 2023 geregeld moet zijn. Daarop gingen verschillende Nederlandse radiostations in hoger beroep.
"We hadden gerekend op een andere uitkomst en zijn teleurgesteld dat het CBb het besluit van de minister van Economische Zaken en Klimaat niet in stand houdt", verklaart een woordvoerder van Talpa. "We gaan ons nu volledig richten op de veiling die komen gaat en zien dat met vertrouwen tegemoet."
Tevreden
BNR hoopte eveneens op een andere uitkomst. Maar volgens Marc Adriani, hoofdredacteur van BNR, zit er niets anders op dan "weer naar voren te kijken".
Radiozender KINK is wel tevreden met het vonnis. KINK, dat graag een FM-frequentie wil, betoogde in de zaak juist dat de noodverlenging van de zendervergunningen door de overheid disproportioneel was. Voor KINK betekent de herverdeling juist een kans op een FM-frequentie.
Qmusic reageert ook tevreden. Het radiostation en moederbedrijf DPG Media zijn volgens een eerdere verklaring al langer van "van mening dat een veiling, mits zorgvuldig voorbereid, het juiste besluit is voor een gezonde radiomarkt".
Meer uit Financieel
REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
18 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geleden